חינוך - education מוזיאונים כסביבות למידה, חקר וגילוי מוזיאונים כסביבות למידה, חקר וגילוי

עדכוני rss

 
 
 
 
 
 
 
 
צריף בן-גוריון - ביתו במדבר בקיבוץ שדה בוקר
 
אתר צריף בן-גוריון בקיבוץ שדה בוקר
  

ביתו של ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל ואשתו פולה
צריף המגורים של פולה ודוד בן-גוריון בקיבוץ שדה-בוקר נשמר כפי שהיה ביום מותו של דוד בן-גוריון ב-1973. המבקר בצריף מתוודע לדמותו של בן-גוריון כאדם וכמנהיג ולתקופה שבה הוא חי.
ברחבות ההסבר שבכניסה לאתר, מוקרן מייצג היסטורי חדש המספר על חייו של דוד בן-גוריון ועל יחסו לנגב. הסרט הופק בטכניקות אנימציה חדשניות. במקום גם שני חדרי פעילות המצוידים במכשור המתאים לכנסים ולאירועים (מקרן, מחשב נייד ועוד) בהם מוצגת  תערוכת צילומים –  'חזון הנגב בעין העדשה'  - אנשים, מקומות והגשמה ברמת הנגב, בעקבות החזון של דוד בן-גוריון.
כמו כן, נבנו שלושה חדרי תצוגה חדישים המציגים בדרכים שונות את משנתו ואת דמותו של דוד בן-גוריון.
בית הגבס – בן-גוריון וקיבוץ שדה בוקר וחזון הנגב - מבנה מקורי, הבית הראשון שנבנה בקיבוץ. התצוגה בחדר זה עוסקת בבן-גוריון וקיבוץ שדה בוקר ובחזון הנגב.
משנתו של בן-גוריון במבחן הזמן – שולחנות פעילות ממוחשבים העוסקים בנושאים: נגב, צה"ל ותפקידו של הנוער. בנוסף מוצגות קריקטורות ומוצגים שונים הקשורים בנושאים אלה. על הקיר הרחוק מוצגים מכתבים נהדרים של בני נוער לבן-גוריון.
סרט על גבי מסך ענק  על מנהיגותו של בן-גוריון - הסרט מובא כרצף של אירועים הקשורים למנהיגותו של בן-גוריון. הסרט מציג את פניו השונים של בן-גוריון המנהיג.

 
  

האתר נגיש לנכים

הפעילויות מתאימות לשיבוץ בטיול שנתי, בר מצווה, מפגשי הורים-ילדים, מסיבות סוף שנה ואירועים מיוחדים.

משך הפעילות: 1-4 שעות

 

 כניסה לאתר

 

 

 

כתובת: קיבוץ שדה בוקר
טלפון: 08-6560469

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 
 
    תאריך עדכון אחרון:  06/02/2015