הודעות הדוברות education - חינוך
 
 
 
 
 
 
 
 
אירועים ופרסים
 
ירושלים, ב ' שבט התשס"ד
25/01/04
 
פרס ישראל במתמטיקה
שרת החינוך לימור לבנת הודיעה כי פרופ' יוסף ברנשטיין הוא הזוכה בפרס ישראל בחקר המתימטיקה לשנת תשס"ד.
 

שרת החינוך, לימור לבנת, הודיעה היום כי הזוכה בפרס ישראל בחקר המתמטיקה לשנת תשס"ד הוא פרופסור יוסף ברנשטיין . השרה לבנת ברכה את פרופסור ברנשטיין על הישגיו ותרומתו הגדולה לאקדמיה ולמחקר, הזוכים להוקרה ולהכרה בינלאומית רחבה. יו"ר חבר השופטים אשר בחר את הזוכים הייתה פרופסור מינה טייכר והחברים בו היו פרופסור מיכאל לין, ופרופסור יונתן ארזי. פרופ' ברנשטיין נולד במוסקבה בשנת 1945 ונמנה עם הסגל האקדמי של אוניברסיטת מוסקבה. כבר עם עבודותיו הראשונות התבלט בחוג חוקרי המתימטיקה ועבר לארה"ב. הוא חזר בתשובה בשנות ה 40 לחייו ועלה ארצה. פרופסור ברנשטיין נשוי ואב לשלושה.

מנימוקי הועדה :

פרופ' יוסף ברנשטיין הינו מתמטיקאי בעל שם עולמי, את הכשרתו המתימטית רכש במוסקבה. ב 1979 עבר לארה"ב לאוניברסיטת הרווארד, וב1993 עלה ארצה והצטרף לאוניברסיטת ת"א. תרומותיו של פרו' ברנשטיין מרכזיות, חדשניות ובחזית המחקר המתימטי. התיאוריות שלו סובבות בנושאים כמו תורת המספרים, תורת הפונקציות האוטומורפיות ותורת ההצגות, תוך שילוב וירטואוזי של כלים ושיטות אלגבריות מתחום הגיאומטריה והאנליזה.

פרו' ברנשטיין העמיד דורות של תלמידים ועד היום הוא מהווה אבן שואבת לצעירים מוכשרים ומחוננים מהארץ והעולם. כחבר האקדמיה הלאומית למדעים, פרופ' ברנשטיין מוזמן להרצות על הבמות היוקרתיות בעולם.

על כל אלה מצאה ועדת השופטים את פרופסור יוסף ברנשטיין ראוי לקבל את פרס ישראל בחקר המתימטיקה לשנת תשס"ד.

 
 

 
 

 
 
   
 

 
 

 
 
   
 

 
 

 
 
   
 


 
 
מספר הפלאפון שמצוין מיועד לשימוש של אנשי תקשורת בלבד.
לפניות אישיות יש לפנות למרכז המידע של המשרד בטלפון 1-800-250025
 
 
    תאריך עדכון אחרון:  24/02/2015    

עדכוני rss