הודעות הדוברות education - חינוך
 
 
 
 
 
 
 
 
הודעות ועדכונים
 

ירושלים ב' טבת תשע"ח

20.12.2017

 
חידון התנ"ך הארצי למבוגרים

 

ידידיה מיוחס ממודיעין הוא חתן חידון התנ"ך הארצי למבוגרים, תשע"ח

חידון התנ"ך הארצי למבוגרים התקיים בסימן 70 שנה למדינת ישראל

   "יִשְׂרָאֵל אֲשֶׁר בְּךָ אֶתְפָּאָר" (ישעיהו מט', ג')

 

ידידיה מיוחס ממודיעין הוא חתן חידון התנ"ך הארצי למבוגרים לשנת תשע"ח. במקום השני זכה יואב שלוסברג מאלון שבות ובמקום השלישי זכה בנימין רוזנצוויג מרמת השרון.

חידון התנ"ך הארצי למבוגרים התקיים אתמול (ג') בבנייני האומה בירושלים, במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר החינוך נפתלי בנט ומנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב.

שר החינוך נפתלי בנט, ברך את הזוכים ואמר: "וַיָּשֶׂם פִּי כְּחֶרֶב חַדָּה  - בְּצֵל יָדוֹ הֶחְבִּיאָנִי. וַיְשִׂימֵנִי לְחֵץ בָּרוּר - בְּאַשְׁפָּתוֹ הִסְתִּירָנִי. וַיֹּאמֶר לִי: עַבְדִּי אָתָּה יִשְׂרָאֵל אֲשֶׁר בְּךָ אֶתְפָּאָר. כך אומר ישעיהו נביאנו, והוא צודק. אם נהיה חזקים מספיק, כפי שעם ישראל הינו היום. ויתרה מכך; אם נהיה מוכנים להשתמש בכוחנו זה, בדיפלומטיה או במלחמה, בספר או בְּסַיִף, בפֶה חד כחרב או בחץ, לא נצטרך להשתמש בהם. כמו שאומרים בשפת הרחוב: לא ינסו אותנו" (מצ"ב הנאום המלא). נאום.docx

 מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "כאנשי חינוך, מוטלת על כתפינו האחריות לחבר את דור העתיד לספר התנ"ך, החשוב שבנכסי צאן הברזל של העם היהודי. אנו מקדמים תפיסה חינוכית זאת, באמצעות חיזוק ורענון תכניות הלימוד, וכהליך משלים אנו מאמינים שתנ"ך ראוי ללמוד גם דרך הרגליים, ולכן התחלנו להוציא טיולי תלמידים בעקבות התנ"ך. השנה יוצאים כ-1,000 תלמידי כיתות ט' לטיולים בעקבות סיפורי התנ"ך". 

חידון התנ"ך מלכד את העם היהודי בישראל ובגולה סביב ספר הספרים, וסביב שורש  הזהות היהודית וערכיה. בשלב הגמר התמודדו 12 מועמדים מכל רחבי בארץ, לאחר שהתקיימו מבחנים ארציים לכ-400 משתתפים, וכן חידונים פומביים שהתקיימו במחוזות משרד החינוך. למתמודדים נערכו כמו כן ימי עיון ומחנה גיבוש ולמידה - בנאות קדומים ובירושלים.

 

מצ"ב רשימת המתמודדים שעלו לשלב הגמר:

מתמודדים.doc

 

 

 
 
בתמונה: ידידיה מיוחס מוכרז כזוכה
 
  


 
   
 

 
 

 
 
   
 

 
 

 
 
   
 


 
 
מספר הפלאפון שמצוין מיועד לשימוש של אנשי תקשורת בלבד.
לפניות אישיות יש לפנות למרכז המידע של המשרד בטלפון 1-800-250025
 
 
    תאריך עדכון אחרון:  21/12/2017    

עדכוני rss