הודעות הדוברות education - חינוך
 
 
 
 
 
 
 
 
הודעות ועדכונים
 

ירושלים, כ"ד באייר תש"ף

18.5.2020

 
טקס חילופי שרים במשרד החינוך

 

 

שר החינוך הנכנס, ח"כ יואב גלנט: ״אהיה שר החינוך של כל ילדי ישראל, מכל הדתות ומכל המגזרים״

שר החינוך היוצא, רפי פרץ: "כל ילד וילדה בישראל צריכים לדעת שאין תקרת זכוכית"

סגן שר החינוך הרב מאיר פורוש: "נמשיך לקדם את נושא הערכים"

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "אחד מהאתגרים הגדולים שעומדים בפני המערכת הוא צמצום הפערים"

בטקס חילופי השרים שהתקיים היום (ב') במשרד החינוך אמר שר החינוך הנכנס, אלוף (במיל׳) יואב גלנט:״אני נכנס לתפקיד בתחושת שליחות מתוך הרגשה של כובד המשימה והאחריות. אהיה שר החינוך של כל ילדי ישראל, מכל הדתות ומכל המגזרים. לכל ילד יש זכות לקבל חינוך הולם, לערכים,  להשכלה ולהתמודדות עם העידן בו אנו חיים״.

השר התייחס למשבר הקורונה ואמר: ״אני מתכוון להחזיר את מערכת החינוך לעבודה מלאה בכל רחבי מדינת ישראל, על מנת לאפשר להורים לחזור לעבודה ולאפשר למשק לחזור לשגרה״.

השר הדגיש את חשיבות חיזוק המורות והמורות, ואמר: ״חברה שתדע לטפח את המורות והמורים ואת גאוות היחידה שלהם, היא חברה שתאפשר לתלמידיה להגיע להישגים טובים יותר ועתיד טוב יותר לכולם״.

 שר החינוך היוצא, רפי פרץ ציין: "כל ילד וילדה בישראל צריכים לדעת שאין תקרת זכוכית, חובתנו לתת להם את הכלים להצליח ללא קשר להיכן הם נולדו או למי - ככה נבנה חברה מלוכדת, יציבה וערכית יותר. קידמנו את הפרויקטים של צמצום פערים, אך יש עוד עבודה רבה כדי שנגיע לשוויון הזדמנויות לכל אחד ואחת. צמצום פערים זהו האתגר הגדול שעומד היום בפנֵי מדינת ישראל. הפערים הולכים וגדלים ואנו רואים בחינוך אחד הכלים המשמעותיים ביותר לצמצום הפערים האלו".

השר פרץ התייחס גם לתקופת משבר הקורונה ושיבח את צוותי החינוך שעמלו לילות כימים כדי לתת מענה לילדי ישראל בתקופה של משבר ואי וודאות. "בהזדמנות זו אני רוצה לברך אתכם, המורים והמורות, הגננות וכל עובדי ההוראה על המסירות שלכם. אני מאמין בכם ומודה לכל אחד ואחת מכם על ההשקעה האדירה בימים מיוחדים אלו. אתם מהווים דוגמא ומופת לכל תלמידי ותלמידות ישראל", סיכם את דבריו.

 

סגן שר החינוך מאיר פרוש: "אני רוצה לברך את השר הנכנס יואב גלנט על בחירתו להיות השר המופקד על חינוך כל ילדי ישראל בישראל. מהיכרותי איתו, גם בהיותו שר השיכון והבינוי - הוא חדור מטרה, איש של חזון, איש ביצוע מעולה, וברור לי שהוא יצעיד את מערכת החינוך להישגים גדולים, ואני שמח להיות שותף לדרך זו, לצדו.

אני מאמין שבהנהגתו, יחד עם צוות המשרד, נעמיק את החינוך לזהות יהודית, נרחיב את החינוך למורשת היהדות ולערכי המולדת כאחד ובעזרת השם, נראה ברכה בכל מעשי ידינו".

 

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: מערכת החינוך בישראל בתהליכי תנופה והתחדשות. אנו מניעים את גלגלי השגרה במוסדות החינוך, מנהלים את אתגרי הקורונה ובאותה עת נערכים לשנת הלימודים הבאה, ובהובלת השר גלנט תדע מערכת החינוך להניח תשתית ראויה של חינוך איכותי, חינוך מתקדם שמעניק לכל תלמידי ישראל הזדמנות שווה להצליח ולשגשג, בכל מצב, ולהתחנך לעולם של המחר".

 
 

 
  
 
   
 

 
 

 
 
   
 

 
 

 
 
   
 


 
 
מספר הפלאפון שמצוין מיועד לשימוש של אנשי תקשורת בלבד.
לפניות אישיות יש לפנות למרכז המידע של המשרד בטלפון 1-800-250025
 
 
    תאריך עדכון אחרון:  21/05/2020    

עדכוני rss