הודעות הדוברות education - חינוך
 
 
 
 
 
 
 
 
מבזקים
 

ירושלים, כ"ח תמוז תשע"ט

1.7.2019

 
אולימפיאדה לפיזיקה

 

האולימפיאדה הבינלאומית לפיזיקה 2019 נפתחת בישראל

78 מדינות מאירופה, אסיה ויבשת אמריקה ישתתפו בתחרות

 

תאריך הפתיחה: 7.7.2014 ותאריך הנעילה: 14.7.2019

 

מקום: אודיטוריום סמולארש אוניברסיטת תל אביב, שעה: 18:30- 21:00

 

 

שר החינוך, הרב רפי פרץ: "מדינת ישראל רושמת הישג נוסף בתחום המצוינות המדעית. אירוח האולימפיאדה הבינלאומית לפיזיקה בישראל מצטרפת לעוד שורה של אירועים בהם ישראל מארחת מדינות מכל רחבי העולם. אני מברך את 78 המשלחות מכל רחבי העולם שתתארחנה בישראל לאורך כל התחרות. אני רוצה לברך ולאחל למשלחת הישראלית שלנו, שעמלה ללא לאות לאורך חודשים הצלחה רבה. התמדה, מוטיבציה וחתירה למצוינות אלו הערכים שהנחו והובילו את חברי המשלחת שלנו, ואני בטוח שהם יהוו בעבורם תשתית טובה בקידום הצלחתם.

הצלחתכם, הצלחתנו".

 

שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך: "מערכת החינוך גאה לארח כאן, בישראל, את אולימפיאדת הפיזיקה הבינלאומית ה-50. באולימפיאדה ישתתפו הטובים ביותר בארצותיהם, באירוע שיא בינלאומי שייערך תשעה ימים. פיזיקה היא מדע של חיבורים, ומלבד התחרות והמדליות, אנו מאמינים בחיבורים. בחיבורים שבין התלמידים, מכל רחבי העולם, שחולקים את אותו תחום העניין; חיבורים שיובילו בעתיד להישגים בתחומי הפיזיקה והמדע, הישגים במחקר ובפיתוח, ובתחומי האקדמיה, היזמות והתעשייה. בהצלחה לכל המשתתפים".

  

שבעים ושמונה מדינות מכל רחבי העולם תגענה לישראל להתחרות באולימפיאדה הבינלאומית לפיזיקה 2019. באולימפיאדה צפויים להשתתף 360 תלמידים מ- 78 משלחות (הרשימה המלאה בנספח) וכן 250 מלווים ואורחים. את המשלחת הישראלית ייצגו חמישה תלמידים שנבחרו במערכת סינון קפדנית והתאמנו במהלך השנתיים האחרונות. ניהול נבחרות ישראל במדעים לרבות שלבי האיתור והמיון מתבצע באמצעות הנהלת המיזם המשותף של משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד.

 

בחברי הנבחרת בישראל:

  • אביב טלינגר, תלמיד כיתה י"א, מבית הספר הדמוקרטי ע"ש יעקב חזן בכפר סבא
  • אייל וולך, תלמיד כיתה י"ב, מבית הספר ע"ש מוסינזון בהוד השרון
  • יהונתן חסון, תלמיד כיתה י"ב, מבית הספר הכפר הירוק ברמת השרון
  • עמרי רבד, תלמיד כיתה י"ב, מבית הספר צפית בכפר מנחם
  • ערן מן, תלמיד כיתה י"ב, מבית הספר צפית בכפר מנחם

טקס הפתיחה הרשמי והחגיגי של האולימפיאדה יתקיים בתאריך ה- 7.7.2019 בשעות 21:00-18:30 באוניברסיטת תל אביב, באודיטוריום סמולארש. התחרות תתפרס על פני שבוע ימים, כאשר יומיים מתוכם יוקדשו למבחני תיאוריה ומעבדה. במסגרת מבחן התיאוריה יידרשו המתמודדים להשיב על סדרה של שאלות שחוברו על ידי ועדה אקדמית  מיוחדת שהוקמה לצורך התחרות באוניברסיטת תל אביב.

 

בתום קיומם של ימי המבחנים יתכנס בשלב הראשון צוות מומחים לפיזיקה שגויס במיוחד בישראל לשם מטרה זו. הצוות יבדוק את מבחני כל המשתתפים, ובתום הבדיקה הם יקבעו את ציוני התלמידים המתמודדים. בשלב השני, המלווים של התלמידים המתמודדים מכל מדינה יבדקו את המבחנים והציונים של תלמידיהם שנקבעו על ידי צוות המומחים הישראלים. לכל מדינה עומדת הזכות לערער על הציון והניקוד שניתן למתמודדים שלה. בתום שני השלבים הראשונים תעבור התחרות לשלב השלישי והאחרון, במסגרתו ייקבעו הזוכים במדליות (זהב, כסף וארד) וכן מצטייני התחרות.

במהלך שהותם בישראל יטיילו התלמידים ומלוויהם באתרים שונים בארץ במטרה להכיר את נופי הארץ והתרבות.

את האירוע הבינלאומי מובילים במשרד החינוך, המינהל לתקשוב טכנולוגיה ומערכות מידע.

 

ד"ר שמשון שושני, יו"ר מרכז מדעני העתיד, בירך את נבחרת ישראל בפיזיקה: "תלמידי נבחרת ישראל בפיזיקה הם מקור לגאווה עבור מדינת ישראל. אני מאמין שבזכות הכישרון יוצא הדופן שלהם, ההשקעה, ההתמדה והמאמץ הבלתי רגילים לצד ההכשרה המקצועית ברמה הגבוהה ביותר לה הם זוכים, הם יגיעו להישגים אישיים ולאומיים משמעותיים".

 

ד"ר עופר רימון, סמנכ"ל ומנהל המינהל: "מיזם האולימפיאדה מקדם את עידוד לימודי הפיסיקה  המדעים והטכנולוגיה בארץ. תוצאות לימודים אלו, מביאות את מדינת ישראל לקחת חלק משמעותי בפיתוח ההייטק העולמי. כמו כן, האולימפיאדה מהווה פלטפורמה להיכרות של תלמידים מצטיינים מהמדינות השונות ולשיתופי פעולה ביניהם".

נספח.docx

 

 

 
 

 
 

 
 
   
 

 
 

 
 
   
 

 
 

 
 
   
 


 
 
מספר הפלאפון שמצוין מיועד לשימוש של אנשי תקשורת בלבד.
לפניות אישיות יש לפנות למרכז המידע של המשרד בטלפון 1-800-250025
 
 
    תאריך עדכון אחרון:  04/07/2019    

עדכוני rss