הודעות הדוברות education - חינוך
 
 
 
 
 
 
 
 
מבזקים
 

ירושלים, ח' אב תשע"ז

31.7.2017

 
פרס השר לתרבות יהודית

 

פרס שר החינוך לתרבות יהודית תשע"ז על שם אורי אורבך

הוקרה ליוצרים אשר תרמו תרומה משמעותית לתרבות היהודית:

  • שלמה גרוניך -  חתן פרס השר למפעל חיים לשנת תשע"ז
  • להקת המחול נגה ושלמה ממן – זוכי פרס השר בתחום המחול היהודי לשנת תשע"ז
 

 שר החינוך נפתלי בנט הודיע הבוקר, ב', על זכייתו של חתן פרס השר למפעל חיים, יוצרים בתרבות יהודית לשנת תשע"ז - מר שלמה גרוניך. כמו כן, הבוקר הודיע השר בנט על זוכי פרס השר בתחום המחול לשנת תשע"ז - להקת המחול נגה, ומר שלמה ממן.

 

השר בנט בירך את הזוכים על תרומתם רבת השנים לתרבות היהודית: "הזוכים הוכיחו שאמנות היא שליחות, היא גשר שמחבר בין עולמות ומנגיש את היופי של היצירה היהודית לכל עם ישראל. שלמה גרוניך הוא יוצר מוכשר עם נשמה גדולה. הוא שם בקדמת הבמה את עושרה של תרבות יהדות אתיופיה, וידע ליצור גוון יהודי-ישראלי ייחודי ששבר מחיצות ונכנס ללבבות. הזוכים בתחום המחול הטביעו חותם יהודי-ערכי בנוף הישראלי, ועל כך הם ראויים לכל פרס".

 

פרס שר החינוך לתרבות יהודית ניתן ליוצרים בתחומי התרבות היהודית: ביצירה מתחום התיאטרון, קולנוע, מוזיקה, מחול, ספרות, שירה ומפעל חיים. הפרסים נועדו לבטא את הוקרת עם ישראל ליוצר בתרבות היהודית. בנוסף מוענק פרס מפעל חיים על תרומה חשובה לתחום התרבות היהודית בישראל.

 

באשר לשלמה גרוניך, ועדת הפרס ציינה בנימוקיה: "שלמה גרוניך היה הראשון להציף את סיפורה ותרבותה של יהדות אתיופיה ולהנגיש נתח שלם של תרבות יהודית שהייתה חבויה - לציבור הישראלי. בנוסף, חלק מכובד מהיצירה של גרוניך נוגעת במקורות היהודיים והישראלים. הוא השכיל לקדם את פועלו ואת הפרויקטים שלו באופן פורץ דרך, וראה בכך מפעל חיים".

 

באשר ללהקת המחול נגה, ועדת הפרס ציינה בנימוקיה: "נגה להקת מחול היא חלוצת להקות המחול הדתיות הפועלות כיום, ועצם הקמתה היוותה פריצת דרך למחול האמנותי במגזר הדתי בפרט, וחידוש בזירת המחול הישראלית והעולמית בכלל. הלהקה מהווה גשר אמנותי וחברתי לקהלים, לציבורים ולמגזרים שונים. נשים חילוניות, חרדיות ודתיות, יושבות באולם המופעים שכם אל שכם ויחד נחשפות ומתבשמות מעשייה ברוכה זו".

 

באשר לשלמה ממן, ועדת הפרס ציינה בנימוקיה: "שלמה ממן מאושיות המחול הישראלי בארץ, מביע ערכי המסורת היהודית העם והארץ במחול ובזמר שלצליליו חוברו הריקודים. שלמה הוא כוריאוגרף ומנהל להקות שהטביע חותמו בהטמעת ערכים יהודים ישראלים בפולקלור של מדינת ישראל. הוא מהווה מקור בלתי נדלה של יצירה והשפעה על היוצרים, מאז תחילת יצירתו בשנות השבעים של המאה הקודמת ועד היום".

 
 

 
 

 
 
   
 

 
 

 
 
   
 

 
 

 
 
   
 


 
 
מספר הפלאפון שמצוין מיועד לשימוש של אנשי תקשורת בלבד.
לפניות אישיות יש לפנות למרכז המידע של המשרד בטלפון 1-800-250025
 
 
    תאריך עדכון אחרון:  02/08/2017    

עדכוני rss