הודעות הדוברות education - חינוך
 
 
 
 
 
 
 
 
מבזקים
 

ירושלים, י"א בניסן תש"ף

5.4.2020

 
הזוכים בגמר אליפות הנוער הארצית לסטרטאפים מבטיחים  - 'start cup'

 

משרד החינוך מסמן את מיזמי המחר בגמר אליפות הנוער הארצית לסטארט-אפ

 

 

במיזמים:

  • מקום ראשון: קודן רכב המנתר אלכוהול בגוף ומשבית את הרכב בעת הצורך -  נבחרת בית ספר הכפר הירוק מרמת השרון
  • מקום השני: מדרס נעל המבצע עיסוי רפלקסולוגי כאמצעי לטיפול בבעיות של קשר וריכוז -  נבחרת בית ספר סביון - גני יהודה מסביון
  • מקום שלישי: אפליקציה המסייעת לילדים על הספקטרום האוטיסטי לזהות רגשות והבעות הפנים -  נבחרת בית ספר דרכא מקסים לוי מלוד

 

שר החינוך רפי פרץ: ״מיזמי המחר בגמר אליפות הנוער הארצית לסטארט-אפ הם פשוט מעוררי השראה. הנוער האיכותי שלנו פורץ דרך ומביא להישגים כבירים בעלי גאווה עצומה למדינת ישראל. אמנם השנה גמר התחרות נערך במתכונת קצת שונה נוכח המצב המחייב, אך איכות התוצר של בני הנוער לא נפגעה אפילו במקצת ורק משתבח עם השנים. מערכת החינוך מעודדת בכל העת את בני הנוער לקדם ולפתח מיזמים בעלי תוכן עשיר ובדגש על מיזמים טכנולוגיים. מספר המשתתפים הגבוה השנה, מעיד על חשיפת התלמידים לעולם ההיי טק הבינלאומי ומעודד אותם לעשיה יזמית בת זמננו. מברך את כל הזוכים ומאחל לכולם הצלחה רבה והמשך עשייה פורייה.״

 מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "ישראל מתמודדת בימים אלה עם משבר חסר תקדים, אבל לרגע לא שוכחת את משימותיה – הכנת תלמידי ישראל לעולם של המחר. שילוב ידיים בין התעשייה, האקדמיה ומערכת החינוך הוא מהלך חיוני להעמדת דור המהנדסים הבא של ישראל. אליפות הסטארט-אפ הארצית לנוער היא אבן דרך חשובה בהקשר זה - אלפי תלמידים, ממאות בתי ספר, שזוכים לליווי אישי מבכירי התעשייה והאקדמיה, ומקבלים ארגז כלים בדרך למימוש רעיונם הטכנולוגי. יישר כח לכל התלמידים ולצוותי ההוראה, על ההישגים, על החשיבה היצירתית ועל השקעתם הרבה".

 השבוע הסתיימה במערכת החינוך אליפות הנוער הארצית לסטרטאפים מבטיחים מכל רחבי הארץ - 'start cup'. אליפות הנוער הארצית לסטרטאפים של משרד החינוך היא תכנית ארצית המעודדת בני נוער ללמוד ולפתח את הרוח היזמית שלהם, בדגש על מיזמים טכנולוגיים. התכנית פועלת בהובלת היחידה לחדשנות טכנולוגית של משרד החינוך בשותפות ובליווי אנשי קרנות הון סיכון, אריק קלינטשטיין מייסד ושותף גלילות קפיטל ושלמה קאליש מייסד ושותף בJerusalem global ventures,  ומופק על ידי עמותת תעשיידע.

 התחרות, שהקיפה השנה מספר שיא של משתתפים ובכללם למעלה מ- 7,500 תלמידים מכ- 750 בתי ספר, נועדה לחשוף את תלמידי מערכת החינוך הישראלית לעולם ההיי טק הבינלאומי ולצייד אותם בארגז כלים חיוני ומעודכן לעשיה יזמית ועסקית בשוק מתפתח ותחרותי. במהלך התחרות זכו בני הנוער לליווי והדרכה צמודה ממנטורים ומנטוריות הנמצאים החזית העשייה ומחברות סטרטאפים מובילות מהארץ ובעולם.

 בתוכנית משתתפים תלמידים מבתי ספר מכל רחבי הארץ, בשכבות ז-יב, ומכל המגזרים. הפעילות מתקיימת בצורת פירמידה, הצוותים  עוברים סינון משלב לשלב באופן דומה לתהליך שעוברים יזמים מול קרנות הון סיכון; הגשת one pager, מצגת משקיעים, סרטון תדמית וPitch על פיו בוחרים את הקבוצה המנצחת במקום הראשון. בין השלבים יש מפגשי למידה בהם התלמידים זוכים למפגשים עם מנטורים ממיטב חברות ההייטק, וסטארט אפיסטים מנוסים ומצליחים בתחומים מגוונים, במקביל לסדנאות המעמיקות את הידע שלהם בכל שלב. השנה הוגשו למעלה מ1200 רעיונות ראשוניים, 760 תקצירי מנהלים, מתוכם עברו  120 קבוצות להגשת מצגת משקיעים, ומתוכם 17 בלבד עלו לגמר.

 שלב הגמר של האליפות נערך השנה תחת אילוצי הקורונה אשר הצריך לקיים את שלביה הסופיים של התחרות במתכונת "און ליין". במהלך התחרות התלמידים חולקו לחדרי זום ייעודיים לתרגול הפיץ' ובהמשך זומנו לחדרי לחדר "זום שיפוט" על מנת לתת  את "נאום המעלית" שלהם בפני חמישה שופטים ושופטות וביניהם: נציגי משרד החינוך, קרנות הון סיכון ותעשית הסטארטאפ.

 
 

 
 

 
 
   
 

 
 

 
 
   
 

 
 

 
 
   
 


 
 
מספר הפלאפון שמצוין מיועד לשימוש של אנשי תקשורת בלבד.
לפניות אישיות יש לפנות למרכז המידע של המשרד בטלפון 1-800-250025
 
 
    תאריך עדכון אחרון:  08/04/2020    

עדכוני rss