הודעות הדוברות education - חינוך
 
 
 
 
 
 
 
 
מבזקים
 

ירושלים, כ"ח תמוז תשע"ט

31.7.2019

 
תרבות יהודית ישראלית

 

משרד החינוך: פורום ההורים החילוני חזר בו

ומחק את העתירה נגד המקצוע תרבות יהודית ישראלית  

הסיבה: אין עילה משפטית לבקשה

 

פורום ההורים החילוני מחק היום (ב') את עתירתו המשפטית שדרשה לבטל משנת הלימודים הקרובה (תש"ף) את מקצוע הלימוד "תרבות יהודית – ישראלית" ולהפסיק לאלתר את תכנית הלימודים שנכתבה עבורו במערכת החינוך הממלכתית. הפורום נסוג, לאחר ששופטי בג"צ הודיעו כי אינם רואים עילה משפטית לבקשה.

 

במהלך הדיון ציין השופט מני מזוז: "...נושא מסורת ישראל, תורת ישראל, המסורת היהודית, הוא חלק ממטרות החינוך הממלכתי בסעיף 2א'".

עוד הוא ציין:"...ברגע שאינכם מצביעים על משהו קונקרטי שלא חורג מן הסמכות, או לא יעלה על הדעת, זה נשאר סוג של דיון כללי ואני מתקשה לראות את העוגן המשפטי בו אנו יכולים לתלות התערבות". גם הנשיאה, השופטת אסתר חיות ציינה במהלך הדיון: "...לצערי, אדני לא מצליח להציג עילה משפטית להתערבות בית המשפט בתכניות הלימודים" וכן המשנה לנשיאה השופט חנן מלצר: "...אנו סבורים שעל פני הדברים אין לכם עילה משפטית".

 

משרד החינוך בירך על ההחלטה וציין כי לתכנית הלימודים בתרבות יהודית ישראלית חשיבות ערכית רבה, שכן היא  נועדה לחזק ולהעמיק את הזהות היהודית ציונית ישראלית של תלמידי מערכת החינוך הממלכתית ואת תחושת השייכות שלהם ומחויבותם לעמם, לארצם, למורשתם המשפחתית והקהילתית ולתרבותם. התכנית מייצרת שיח ערכי, קשוב וסובלני, תוך מתן מקום למגוון הדעות והזהויות שבחברה הישראלית.

 

מצ"ב פרוטוקול הדיון בבג"צ:

פרוטוקול בגצ - עתירת פורום ההורים החילוני .pdf

 
 

 
 

 
 
   
 

 
 

 
 
   
 

 
 

 
 
   
 


 
 
מספר הפלאפון שמצוין מיועד לשימוש של אנשי תקשורת בלבד.
לפניות אישיות יש לפנות למרכז המידע של המשרד בטלפון 1-800-250025
 
 
    תאריך עדכון אחרון:  03/08/2019    

עדכוני rss