education - חינוך מדע וטכנולוגיה בקדם יסודי, יסודי וחטיבת ביניים המזכרות הפדגוגית אגף א' לפיתוח פדגוגי אגף אמנות אגף מדעים אגף מורשת אגף חברה ורוח אגף שפות
 
 
 
 
 
 
 
 
 

תחרות ISDG

 תכנית שהוקמה במטרה לשתף את תלמידות ותלמידי בתי הספר בישראל במערך הבין-לאומי להשגת יעדי הפיתוח בר-הקיימא (SDG) של האו״ם לשנת  2030, ובכך לסייע לעולם כולו בהתמודדות עם האתגרים העומדים בפנינו.

ההשתתפות בתכנית ISDG מעניקה לתלמידות ולתלמידים הזדמנות ייחודית
לקחת חלק בעיצוב העתיד של כולנו במטרה להעניק עתיד טוב יותר לעולם.

תכנית ISDG מתמקדת במציאת פתרונות למדינות מתפתחות מתוך תפיסה כי באחריותה וביכולתה של כל מדינה, ובכלל זה מדינת ישראל, לסייע למדינות אחרות שאין להן הידע, הטכנולוגיה והכלים לעמוד ביעדי האו״ם. הדבר עולה בקנה אחד עם יעד 17, הקובע במפורש כי אחד היעדים החשובים הוא חיזוק שיתוף הפעולה הבין-לאומי במטרה לקדם פיתוח בר-קיימא.

יעד זה הוא חלק בלתי נפרד מערכי מדינת ישראל, מתוך ההבנה כי היא יכולה וצריכה לשמש דוגמה למדינות אחרות ולשתף אותן בידע, בכלים ובטכנולוגיות שברשותנו.

במהלך תכנית ISDG יתבקשו תלמידות ותלמידים מכיתות ז'- י"ב להציע מיזם שיסייע במימוש אחד או יותר מ-17 היעדים של האו"ם (SDG’s) במדינה מתפתחת שיבחרו מראש.


 תכנית ISDG - Israel Sustainable Development Goalsתחרות בניה ירוקה

 

"עצים לנטיעה ביערות החורש"

מקדם את נטיעתם של עצים רכים באזורים שנפגעו משריפות ומקדם מעורבות חברתית ואחריות לסביבה.
הפרויקט הינו תוצר של שיתוף פעולה בין משרד החינוך
(אגף א' לחינוך יסודי במינהל הפדגוגי, חינוך חברתי ערכי, אגף מדעים במזכירות הפדגוגית, מדעי החקלאות, חינוך לקיימות,)
לבין קרן קיימת לישראל (קק"ל) ותנועת הקיבוצים (תק''ם).


השתתפות בפרויקט שיקום יערות החורש
טופס הרשמה

תחרות "פרס המים"

תחרות פרס המים של שטוקהולם לנוער בישראל לשנת תשע"ח יוצאת לדרך!
טיסה ואירוח בשבדיה לזוכים ולמורה, השתתפות בתחרות הנוער העולמית ובאירועי שבוע המים, מלגת לימודים של שנה באוניברסיטת תל-אביב, פרסים כספיים במספר תחומים, ארגון אירוע הוקרה בהשתתפות שגריר שבדי בביה"ס
ויותר חשוב מזה... חשיפה לעולם המים כתחום מחקר עבור התלמידים, הרתמה של חוקרים כמנחים אקדמיים לתלמידכם, חשיפת עבודתם של תלמידכם לעמיתיהם בארץ ובעולם, מעמד של נציגי ישראל – שגרירים של ישראל יפה
והכי חשוב... נשמח לראותכם לוקחים חלק במאמץ הבינלאומי לשמור על מי שתייה איכותיים לכל אדם ואדם עלי האדמות.

פרטים והרשמה לתחרות 2018

תחרות "חוקרים סביבה"

התחרות מיועדת לתלמידי מדעי הסביבה בחטיבה העליונה המבצעים עבודות אקוטופ במסגרת לימודי מגמת מדעי הסביבה.

במקביל לתחרות עבודות החקר מתקיימת תחרות הצילום, "חוקרים סביבה בעין המצלמה". בתחרות זו התלמיד מציג בתמונה זווית אישית ליחסי הגומלין בין האדם לסביבה, כאשר כל שנה נבחר נושא סביבתי אחר להגשת צילומים. משרד החינוך, מכון דוידסון לחינוך מדעי ע"י מכון וייצמן, קרן קיימת לישראל ועמותת מלר"ז שותפים בפרויקט "חוקרים סביבה".

 

 "שלולית חורף"-התמונה הזוכה במקום הראשון-תשע"ו צולמה ע"י ריאן אמיר מתיכון קבול


.

תחרות ארצית לעבודות גמר העוסקות בנושאי סביבה וקיימות

התחרות מיועדת לתלמידי כיתה י"ב הכותבים עבודת גמר מכלל תחומי הדעת אשר להם נגיעה לתחומי הסביבה השונים: מדעי הסביבה, פיזיקה, כימיה, אמנות, גאוגרפיה, ביולוגיה וכדומה. התחרות היא תחרות ארצית, בחסות קמפוס ירוק של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ובשיתוף המשרד להגנת הסביבה.

 

חידון "סובב ישראל"

חידון בתחומי הגיאוגרפיה והסביבה בישראל לתלמידי חטיבות הביניים.
החידון מהווה תהליך לימודי – חינוכי, חוויתי ומשמעותי בנושאים שהם בעלי חשיבות גדולה לעצם קיומנו בארץ ישראל. בתהליך הרב שלבי של החידון, התלמידים המשתתפים בחידון יתעמקו בהכרת נופיה האנושיים והפיזיים של ארץ ישראל ויעסקו בסוגיות ובדילמות אקולוגיות וחברתיות העומדות על סדר היום הציבורי במדינת ישראל.

 

"ישראל בעין גאוגרפית"

תחרות המיועדת לתלמידים הלומדים "גאוגרפיה אדם וסביבה" בחטיבה העליונה. התלמידים נדרשים להציג תמונה בנושאים גאוגרפיים רלוונטיים: פיסיים, אנושיים וסביבתיים. מטרת התחרות היא לעודד את התלמידים להתבונן ולהכיר את יחסי הגומלין בין האדם לסביבה מנקודת מבטם האישית באמצעות המצלמה.

 

"אפקט הפרפר"-התמונה הזוכה במקום הראשון-תשע"ה צולמה ע"י מיכאל סויסה
מורה: אלי דורי, בית ספר תיכון חדרה

 

 

פרס המים של שטוקהולם לנוער


תחרות לבני נוער הכותבים עבודות מחקר בתחומי דעת שונים בנושא "המים ושימורם" תוך התייחסות להיבטים שונים – מדעי, חברתי, היסטורי, אמנותי.
התחרות נערכת בארץ בחסות ובארגון הפקולטה להנדסה באוניברסיטת תל-אביב, בתמיכת קרן רחל ומנואל קלצ'קי והקרן הקיימת לישראל ובשיתוף הפיקוח על מדעי הסביבה במשרד החינוך. הזוכים בתחרות הארצית נשלחים לייצג את ישראל בתחרות בינלאומית הנערכת מידי שנה בשטוקהולם, בחסות בית המלוכה השבדי. 

 
 
 
    תאריך עדכון אחרון:  02/01/2020  

עדכוני rss