education - חינוך הפיקוח על הוראת המחול
 
   
 
 
 
 
 
 
אגף אמנויות: תחרות לתלמידים מצטיינים באמנויות - תחרות בתחום המחול  
תחרות תלמידים מצטיינים באמנויות בהובלת אגף אמנויות
 


ב-21/5/19 התקיימה תחרות ארצית לתלמידים מצטיינים באמנויות בהובלת אגף אמנויות  בתחומי: המחול, המוזיקה, התאטרון, האמנות חזותית והקולנוע. השופטים: אמנים מובילים, בעלי שם מומחים בתחומם.
התחרות התקיימה במרכז לאמנויות אלמא, בזיכרון יעקב.
תחרות זו מביאה לקדמת הבמה עמה תהליכי עומק בביצוע ויצירה בעבודתם של אלפי תלמידים. המצטיינים שנבחרו להשתתף, עברו הליך מיון קפדני ומשמעותי במסגרת ההכנות לרסיטל הבגרות ולבחינות הבגרות באמנויות השונות.
מן האלפים הלומדים במגמות, הגיעו המצטיינים שבהם להישגים גבוהים במיוחד, הישגים אשר ודאי יובילו אותם להיות העתודה של אמני ישראל.
במסגרת התחרות, הוקמה ועדת היגוי אשר חבריה כולם אמנים, יוצרים, מבצעים ומובילים בתחומי האמנויות השונים.
ועדה זו  באחריות ובהובלת המפמ"רים והמדריכים לאמנויות, סייעה רבות להגשמת החזון ולייסוד התחרות השנתית לתלמידים המצטיינים.
 

נבחרו לתחרות תלמידים מצטיינים יתרה בחינת הרסיטל במחול ובבחינת אמנות המחול בתחום הכוריאוגרפיה.
שלב רבע הגמר כלל עשרות תלמידים מתוכם נבחרו 6 בכל קטגוריה, בשלב חצי הגמר נבחרו כשלושה בכל קטגוריה, שלב הגמר נערך בנוכחות קהל.
לצד פרס מטעם משרד החינוך קיבלו הזוכים מלגת לימודים מלאה לשנה מטעם הפקולטה למחול בהאקדמיה הגבוהה למוסיקה ומחול והמסלול למחול במכללת סמינר הקיבוצים.
בנוסף, התלמדות בלהקת הבלט הישראלי, להקת המחול בת שבע, להקת המחול הקיבוצית, להקת המחול ורטיגו וליווי יצירתי ב״כלים״ גוף לעבודה כוריאוגרפית.

צילום: שחר ששון
 
להלן שמות הזוכים:


קטגוריית ביצוע בלט קלאסי


מקום שני - הילה פלד ממגמת המחול תיכון האקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים בריכוזה של אווי ליפשיץ שטרנברג
מקום שלישי - דני אוחנה ממגמת המחול עירוני א׳ תל אביב בריכוזה של דלית הרמתי


 
קטגוריית ביצוע מחול מודרני


מקום ראשון - גיא דוידסון ממגמת המחול עירוני א׳ תל אביב
מקום שני - אליה מגנזי ממגמת המחול תיכון האקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים
מקום שלישי - עידו טולדנו ממגמת המחול תיכון האקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים


 
קטגוריית כוריאוגרפיה


מקום ראשון - עידו טולדנו ממגמת המחול תיכון האקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים
מקום שני - גיא דוידסון ממגמת המחול עירוני א׳ תל אביב
מקום שלישי - אליה מגנזי ממגמת המחול תיכון האקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים
 

להודעת משרד החינוך על האירוע

 
 
   תאריך עדכון אחרון:  14/07/2019    

עדכוני rss