education - חינוך הפיקוח על הוראת ספרות

עדכוני rss

 
   
 
 
 
 
 
 
ספרי קריאה
 

רבים האתרים המוקדשים לספרי הקריאה, כדאי להכיר אותם, לכל אחד מהם ייחוד משלו, ויחד הם מעניקים לנו מאגר איתן של ספרים, פעילויות ורעיונות לפעילויות. אתם מוזמנים לשלוח אלינו כתובות נוספות של אתרים העוסקים בתחום ספרי הקריאה.

 

"דף דף"

אתר מקסים ומזמין לתלמידים צעירים שנוצר על ידי נירה הראל ודני קרמן. באתר מגוון רחב של ספרים, פעילויות בעקבות הספרים, ופעילויות שונות לפיתוח המחשבה והיצירתיות של ילדים. האתר פונה לילדים, למורים, לספרנים ולהורים.

ההמלצות לקריאת ספרים נעשות בדרכים שונות ושובות את הלב. אפשר לחפש שמות של ספרים, של סופרים, ואפשר לקרוא המלצות מפורסמים... רובינזון קרוזו, למשל, ממליץ על ספרי הרפתקאות, העורב והשועל ממליצים על ספרי משלים, גוליבר ממליץ על סיפורי ענקים וגמדים... ויש גם המלצות של קוראים צעירים.
כדאי לשוטט באתר ולחשוב על פעילויות דומות לספרים אחרים (אפילו לגדולים...)
באתר תמצאו גם מידע על סופרים ושמות סופרים העונים למכתבי הילדים.

           

קוראים ספרים

אנשים "חושבים" שאין להם זמן להקדיש לקריאה. בעולם הטכנולוגי בו אנחנו חיים, עם כל כך הרבה ערוצי תקשורת, קל להתבטל מול הטלוויזיה או לגלוש באינטרנט ללא כל מטרה. אבל האמת היא שצריך רק 5 דקות ביום של קריאה כדי לחזור לקרוא בכיף, ומי שמתחיל יגלה מחדש את ההנאה שבקריאה.

בכל יום יישלח אליך בדואר האלקטרוני קטע קריאה קצר: ביום א' תקבל קטע קריאה מתחילת הספר, ביום ב' תקבל את הקטע הבא אחריו, ביום ג' תקבל קטע נוסף וכך עד וכולל יום ה'. שישי ושבת אתה נח וביום א', תתחיל לקרוא ספר חדש.
מכל ספר קוראים ביחד כ -  30 עמודים, ואז מחליטים אם רוצים לקרוא את הספר בספרייה או לרכוש אותו...

 

כנפים

עם "כנפים -  ספרים טובים לילדים ולנוער" לבית מט"ח אפשר להמריא ולעופף בין ספרים רבים וטובים. האתר מיועד  לילדים בגיל 10-14 וכן למורים, לספרנים, להורים, לאחים בוגרים של ילדים בגילים אלה, ולכל מי שספרות ילדים יקרה לליבו.

באתר מאגר מידע על ספרים ממוין על פי קטגוריות (אהבה, ביוגרפיה, היסטורי, הרפתקאות וכו'), לכל ספר  "פרופיל": שמו, שם המחבר/ת, שמות המתרגם, המאייר ומעצב העטיפה, ההוצאה לאור ושנת הפרסום, מספר העמודים, מאפיינים של הספר מבחינת הקריאוּת (דפוס, שפה וסגנון), תמצית העלילה, הרחבה על היבטים ייחודיים של הספר ופרטים על המחבר/ת. לצד מידע זה מוצגת כריכת הספר, יש אפשרות לשמוע קטע קריינות מתוכו ואפשר לקרוא את הפרק הראשון שלו.

נוסף למידע הראשוני והחשוב יש לכל ספר פורום, שבו ניתן להוסיף חוות דעת ולהחליף דעות.

 

שווה קריאה במט"ח

באתר זה תמצאו תעודת זהות על ספרי-נוער חדשים וכן קטע- קריאה מן הספר.

            

סומליון

סומליו"ן הוא ארגון סופרים ומשוררים לילדים ולנוער. הארגון פועל לקידום ספרות הילדים בארץ, וחבריו מקיימים מפגשים ספרותיים בבתי ספר, בספריות ובמרכזי תרבות. בעזרת אתר זה תוכלו ליצור קשר עם יוצרים ישראלים הכותבים לילדים ולנוער ואולי אף להפגישם עם תלמידי בית הספר.

           

מצעד הספרים

באתר זה רשימת ספרים מומלצת וכן הסבר כיצד ניתן לרכוש לספריית בית-הספר  ספרים במחיר מוזל. כמו כן תמצאו מידעונים של המחלקה לספריות בתי ספר ובהם רעיונות לעידוד הקריאה ולמידע על פעילות בתחום.

           

משהו לקרוא

שתיים שקוראות יצרו אתר ידידותי שבו הן ממליצות על ספרים שקראו, על ספרים שאהבו, על ספרים קריאים בעיניהן. והכול ללא יומרות אקדמיות, מהלב אל לב מי שאוהב לקרוא.

מדי שבועיים, בסוף השבוע, הן מוסיפות המלצה לספר חדש בדף הבית. בעדכון שלאחר מכן עובר הספר לרשימה שאליו הוא שייך (מנה עיקרית, חטיפים, סיפור לכל יום, משומרים). תוכלו למצוא אותם בהמשך באינדקס סופרים.

           

פינת קריאה בהוצ' עם-עובד

הפינה מחולקת לשלושה ראשי פרקים: סיפורת מקור, סיפורת תרגום, מדע בדיוני ופנטזיה. בכל אחד מהפרקים תמצאו את הפרקים הראשונים של ספרים רבים.

הפרק הראשון עשוי להיות גורם מושך או דוחה לקריאת הספר. ספר קריאה חייב להיות מושך, צריך לקרוא אותו בכיף, ולכן כדאי לתת לתלמידים בחירה ולשלוח אותם לספרייה או לאתר זה כדי לבחור את הספר שלהם...

 

הוצאת חרגול

מציגה את ספריה. לכל ספר יש מדור בשם "חדר קריאה" שם ניתן לקרוא פרק ראשון או סיפורים או שירים מהספר המוצג.

           

           

אספה וערכה נורית צין 

 
 
    תאריך עדכון אחרון:  18/06/2015