עדכוני rss

 
 
 
 
 
 
 
שעת חירום
 

כולנו מחזקים את רוחם של תושבי הדרום, ליבנו אתכם בימים אלו, נייחל כולנו לרגיעה במהרה.

 

פעילויות ומידע לשעת חירום

פעילויות נוספות

תוכנית מערכתית לחינוך ערכי - מערכי שיעור משלבי ערכים

 

מציאות החיים במדינת ישראל מפגישה אותנו לא אחת עם מצבי חירום וחוסר ודאות. מצבים אלה מעמידים אותנו כיחידים וכאומה בפני התמודדויות אישיות ולאומיות, הדורשות משאבים נפשיים, חברתיים וארגוניים.

 

על מערכת החינוך לתת מענה הולם למצבים שבהם לא מתקיימת מערכת לימודים שגרתית.

 

מינהל חברה ונוער, בתוקף תפקידו כממונה על החינוך החברתי ערכי במדינת ישראל במוסדות החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, באמצעות תחום תכנים תוכניות הכשרה והשתלמויות הכין הצעות לפעילויות בשעת חירום למצבים הבאים:

 

  1. מצב שבו ניתן לקבץ ילדים ובני  נוער במסגרות מוגנות לפעילות משותפת (בתי ספר, מרכזים קהילתיים, בתי נוער, תנועות נוער וכו').
  2. מצב שבו הציבור נקרא להישאר בביתו סמוך למקלט או למרחב המוגן.
  3. מצב שבו יש להישאר במקלט או במרחב המוגן לזמן ממושך.

 

לכל אחד מהמצבים נדרש מענה שונה, הכולל הפעלת מספר רב ככל הניתן של ילדים ובני נוער, על מנת לחזק את רוחם ולמלא בתוכן את הזמן העומד לרשותם.

 

הקובץ המוצע לכם כולל מגוון רחב של נושאים, פעילויות וכלים מתודיים, כדי לאפשר לאוכלוסיות מגוונות ורב גילאיות (גיל רך, ילדים, בני נוער ומבוגרים) לקיים פעילות חינוכית, חברתית והפגתית, תוך מתן ביטוי לרגשות ולמתחים במצבי חירום שונים.

 

הקובץ  מודולרי ומאפשר לכל משתמש לבחור פעילות על פי צרכיו: תפקידו, אוכלוסיית היעד, מקום הפעילות, זמן הפעילות, אופי הפעילות, נושאי הפעילות ומטרותיה החברתיות, החינוכיות  וההפגתיות.

 

פעילויות נוספות:

 

תוכנית מערכתית לחינוך ערכי - מערכי שיעור משלבי ערכים

 

הסרט "אצלכם בדם" - התרמת דם אורט טבעון הוסרט ע"י תלמידי י"א

מתגייסים לשנת תורם הדם הצעיר - פעילות

 

מטה חירום ארצי: דודו ביטס טלפון 050-6283169 מייל: dudubit@bezeqint.net

 

אנא צרו קשר עם הישובים שלכם, שאינם בקו העימות, עודדו אותם ליזום פעילות משותפת עם מנהלי יחידות הנוער בישובים המותקפים והכינו את הקרקע לאפשרות של אירוח ילדי הדרום בשיתוף עם מנהיגויות הנוער: מד"צים, מש"צים וחברי מועצות התלמידים והנוער.

 

 

 
    תאריך עדכון אחרון:  22/01/2016