שפ''י education - חינוך המינהל הפדגוגי

עדכוני rss

 
 
 
 
 
 
 
היום הבינלאומי למאבק בלהט"בפוביה
17 במאי 2020 
 

לאנשי שפ"י ולצוותים החינוכיים שלום,

 

ביום ראשון, ה-17 במאי 2020, נציין את יום ההבנ"ה - היום הבינלאומי למאבק ב"להט"בפוביה": הומופוביה, טרנספוביה, לסבופוביה וביפוביה.
כמו בכל שנה, אנו רואים חשיבות רבה  לשוחח ביום זה עם התלמידים על חשיבות המאבק בלהט"בפוביה ונביע עמדה נחרצת נגד גילויי שנאה כלפי מבוגרים ובני נוער על רקע נטייתם המינית או זהותם המגדרית.
 
כאזרחים וכאנשי חינוך, אנו עדים לחוסר סובלנות, סלידה, כעס, השפלה, דיכוי או רחמים המופנים כלפי חברי הקהילה הלהט"בית.
ההומופוביה שואבת את רעיונותיה ממיתוסים שגויים ומתפיסות סטריאוטיפיות שליליות המעניקות צידוק לגילויי שנאה, גזענות ואפליה. כחברה, אין אנו יכולים להרשות לעצמנו קיומם של גילויי שנאה כלפי קבוצות באוכלוסייה.
 
כאנשי חינוך, מוטלת עלינו האחריות המוסרית והמקצועית לחנך לתפיסות עולם שוויוניות, ולהעניק לתלמידים כלים רגשיים, ערכיים והתנהגותיים לשמירה על זכויות אדם ולהעניק יחס של שוויון כלפי כל אדם באשר הוא אדם, בלא קשר לנטייתו המינית או זהותו המגדרית. ביום זה עלינו להדגיש את זכותו של כל אדם לחוש חופשי ולחיות את חייו ללא פחד וחשש. עלינו להגביר את המודעות, לפעול כנגד דעות קדומות ולעודד גילויי סובלנות כלפי כל אדם בחברה ובכללם כלפי חברי הקהילה הלהט"בית.
 
חשוב שהעשייה החינוכית תבוא לידי ביטוי באופן מערכתי למען שיפור אקלים חינוכי מיטבי, בתכניות ופעילויות במסגרת שיעורי "כישורי חיים", בהכרת הארגונים התומכים בחברי הקהילה, ברכישת ידע על הנושא ובמתן תמיכה אישית למורים ולתלמידים להטבי"ם ומשפחותיהם.

אנו מאמינים שהיכרות מקרוב עם חברי הקהילה תקדם ניפוץ מיתוסים ודעות קדומות ותעזור במניעת אפליה וביטויי שנאה כלפי תלמידים בבתי הספר וחברי הקהילה בכלל. בכדי לסייע לבתי הספר לצמצם עד כמה שניתן את ביטויי הלהטבופוביה  במערכת החינוך, ולאור המציאות העכשווית בה חלק ניכר מהתלמידים לומדים באופן מקוון, פיתח המשרד מערכי שיעור מצולמים  שמטרתם הגברת המודעות לנושא  וקידום יחס שוויוני  לכלל האוכלוסייה  ולקהילת הלהט"ב.. 

לרשותכם מערכים נוספים לבחירה, שיועברו על ידי הצוותים החינוכיים ככל שמתאפשר.
 
אנו מזמינים אתכם לעשות שימוש בחומרי עזר אותם פרסמה "היחידה למיניות ומניעת פגיעה בילדים ובני נוער".
 


 

לעזרתכם, מצ"ב  המסמכים הבאים: 

 

 בתודה על תרומתכם לקידום ההבנה וההבנ"ה בקרב תלמידינו ובהערכה על פועלכם,
 
איריס (מנדה) בן יעקב
מנהלת היחידה למיניות ומניעת פגיעה בילדים ובני נוער

 

 

יום ההבנ"ה - חומרים משנים קודמות

 

יום ההבנ"ה- היום הבינלאומי למאבק בלהט"בפוביה- 17.5.17 תשע"ז

יום ההבנ"ה- היום הבינלאומי למאבק בלהט"בפוביה- 17.5.16 תשע"ו

יום ההבנ"ה- היום הבינלאומי למאבק בלהט"בפוביה- 17.5.15 תשע"ה

יום ההבנ"ה- היום הבינלאומי למאבק בלהט"בפוביה- 17.5.13 תשע"ג

יום ההבנ"ה- היום הבינלאומי למאבק בלהט"בפוביה- 17.5.12 תשע"ב

לחומרים נוספים

 
 
 
    תאריך עדכון אחרון:  15/05/2020