שפ''י education - חינוך המינהל הפדגוגי

עדכוני rss

 
 
 
 
 
 
 
הדרכה לשימוש בשאלון אח"מ תלמידים בבתי"ס ממלכתיים
 
 

אנו שמחים כי בית הספר שלך בחר להשתתף בתכנית אח"מ–נט, שבה שאלון אח"מ (אקלים חינוכי מיטבי) מועבר באמצעות האינטרנט. השיטה הממוחשבת חוסכת את עלות השאלון לבית הספר ומאפשרת קליטת נתונים וחישוב התוצאות במהירות רבה.

 

כל תלמיד המשיב לשאלון מתקשר דרך האינטרנט (במסגרת כיתתית) ממחשב של בית הספר וממלא את השאלון. באתר שפ"י במשרד החינוך קיימים כמה סוגי שאלונים: שאלון בעברית, שאלון בערבית ושאלון לאוכלוסייה הדתית. כל שאלון נפתח במועד אחר בהתאם להנחיות באתר שפ"י. ניתן להיכנס לשאלון דרך  דף הבית של שפ"ינט - www.education.gov.il/shefi   משם למילוי ורישום לשאלוני אח"מ. נפתחים קישורים לשאלוני אח"מ. השאלון ייפתח רק במועד המצוין. עד אז ניתן להתבונן בשאלון לדוגמה באותו אתר.

 

לצורך רישום בתי הספר המשתתפים בתכנית, נבנה שאלון ניהול הנמצא גם הוא באתר שפ"ינט . אתם מתבקשים להזין את הנתונים של בית הספר לשאלון הרישום שנמצא באתר. השאלון ידידותי מאוד וקל למילוי. מילוי שאלון הניהול מהווה את הרישום של בית הספר לתכנית אח"ם. אין צורך בקבלת אישור כדי להתחיל ב מילוי שאלון.  אנא הקפידו על רישום של כתובת מלאה של בית הספר כולל מיקוד, כדי שנוכל לשלוח לכם את הסיסמה הדרושה לקבלת התוצאות. קישור ישיר:

http://sheelonim.education.gov.il/mrIWeb/mrIWeb.dll?I.Project=har1

 

 

כדי למלא את שאלון אח"ם, על בית הספר למנות איש קשר לתכנית בנוסף ליועצות בית הספר (בד"כ אחראי מחשבים) שיערך לפי ההנחיות הבאות:

 1. יוודא שכל מחשב מחובר לאינטרנט
 2. ידאג ליצור קיצור דרך בכל מחשב לאתר שפ"י
 3. יוודא שמכל מחשב ניתן לפתוח את השאלון בעזרת הסיסמה  aklim6.
 4. ימלא לפחות שאלון אחד לניסיון וישלח אותו לשם בדיקת מערכת קליטת נתונים.

חשוב: בזמן הבדיקה, בשאלה סמל בית הספר, עליו למלא 999999 כדי שנדע שזו בדיקה בלבד ולא שאלון של תלמיד. בזמן מילוי השאלונים על ידי התלמידים, על אחראי המחשבים לדאוג שהם ממלאים את סמל המוסד בצורה נכונה. ולא – הנתונים של השאלון לא יתייחסו לבית הספר הנכון!

 

 

שלבים לצורך מילוי השאלון על ידי התלמידים:

 1. פתיחת המחשב בבית ספר והתחברות לאינטרנט (אחראי)
 2. התחברות לאתר בו נמצא השאלון דרך האתר של שפ"י (אחראי)
 3. מילוי סיסמה aklim6 (אחראי)
 4. מילוי השאלון עצמו (ע"י התלמידים)
 5. בסיום תעלה שקופית אישור שהתשובות נשלחו.
 6. להתחבר שוב לשאלון דרך הקישור באתר של שפ”י
 7. להקליד שוב סיסמה: aklim6

 

תוצאות:

תוצאות השאלון יתקבלו דרך האינטרנט, באמצעות שם משתמש וסיסמה אישיים שיגיעו בדואר רגיל לכל מנהל בית ספר. בדרך זו מובטח שרק מנהל בית הספר יראה את התוצאות בבית ספרו. חשוב לציין שגם במינהל תקשוב ומערכות מידע, האחראי להעברת השאלון וחישוב התוצאות, רק לאדם אחד תהיה גישה לנתונים ותוצאות השאלון. אדם זה, כמובן, ישמור על סודיות מוחלטת מול כל יחידות המשרד.

 

בברכה, 

 

מיכל זכריה                                                        אלה אלגרסי

רכזת אח"מנט                                        ראש תחום מניעת אלימות

            ופיתוח כישורי חיים

קובץ להורדה 

 
 
 
    תאריך עדכון אחרון:  28/07/2015