שפ''י education - חינוך המינהל הפדגוגי

עדכוני rss

 
 
 
 
 
 
 
המדרשה הארצית ללימודים מתקדמים בפסיכולוגיה חינוכית תשע"ט 2018/2019
 

דבר הפסיכולוגית הראשית

תכנית המדרשה של שפ"י ללימודי פסיכולוגיה חינוכית לשנת תשע"ט מוגשת לכם בזה. התוכנית מיועדת לכלל הפסיכולוגים העובדים בשירותים הפסיכולוגיים חינוכיים.

 

מה חדש במדרשה?

 

לאור התוכנית האסטרטגית של אגף פסיכולוגיה המקדמת פסיכולוגיה חינוכית משפיעה פותחה הכשרת מדריכים. ההכשרה עוסקת בהתערבות המערכתית  של הפסיכולוג בבית הספר במיקוד ילדים בסיכון. תכנון מהלך זה התבצע על ידי צוות "מטרית הסיכון" המקדם תפיסה גנרית של התערבות מערכתית בבית הספר מעבר לתחומי הסיכון. מספר קבוצות של הכשרה החלו במחוזות בתשע"ח. מהלך זה יורחב בתשע"ט ויתווסף גם קורס פילוט שיכלול את התפיסה והפרקטיקות הגנריות לצד מיקוד ידע בכל אחד מהתחומים הטראומה, הפגיעה המינית, הטיפול באלימות והטיפול באובדנות.  

 

מחזור חדש של הכשרת מנהלים בשיתוף מפע"מ מעלה אדומים יוצא גם הוא לדרך לאחר דיוק וחידוד הסילבוס לאור משובי בוגרי שני המחזורים שסיימו.
 
מנהלי השירותים הפסיכולוגיים מתבקשים השנה כבכול שנה, לבחון בקפידה את הצרכים המקצועיים של השירות, ולכוון את תחומי הלמידה של הפסיכולוגים תוך שילוב בין  צרכיו ההתפתחותיים של הפסיכולוג כפרט וצרכי השירות הפסיכולוגי חינוכי.

הפסיכולוגים מוזמנים לרכוש ולהעמיק ידע ומיומנויות, להתפתח מקצועית, להנות ולהפיק מהמפגש עם עמיתים למקצוע, וגם להגיב ולספק משוב על ההכשרה עצמה.

תכנית הכשרה ארצית לרשותם של כ – 3000 פסיכולוגים בשדה, מהווה עבודה מאומצת של שותפים רבים הפועלים במהלך השנה כולה מאחורי הקלעים. אני מבקשת להודות לכל אחד ואחת מכם:
מנהלת שפ"י, סגנית מנהלת אגף פסיכולוגיה, מנהלות אגפי ויחידות שפ"י, הפסיכולוגים המחוזיים, מנהלת ורכזות הפיתוח המקצועי והמדרשה, חברות ועדת ההוראה, ראשי  וחברי הפורומים המקצועיים, צוות "מטרית הסיכון", רכזת תכנית הכשרת מנהלי שירותים פסיכולוגיים חינוכיים, רכזת מסלול פסיכותרפיה, רכזת תכנית ההשלמה, יו"ר וחברי הועדה המקצועית לפסיכולוגיה חינוכית.

 

למורי המדרשה וללומדים בה, אני מאחלת  שנת למידה משמעותית, פורה ומעצימה.

 

ד"ר חוה פרידמן
מנהלת אגף פסיכולוגיה

                                                                        

       

דבר מנהלת הפיתוח המקצועי והמדרשה 

לומדי מדרשה יקרים,


מוגשת לכם בזאת, תכנית הלימודים של המדרשה  הארצית ללימודים מתקדמים בפסיכולוגיה חינוכית לשנת הלימודים תשע"ט.

תכנית זו הינה פרי עבודה מאומצת של מספר גורמים הפועלים דרך אגף פסיכולוגיה בשפ"י . 
 

הפיתוח והחידוש של קורסים קיימים, והגדלת  המגוון והכמות  של הקורסים המוצעים במדרשה הוא פועל יוצא של שיתופי הפעולה הפוריים בין גורמים אלו. 
 

ברצוני להודות לצוות רכזות הפיתוח המקצועי ומדרשה בששת המחוזות ברחבי הארץ:   ד"ר ליטל שחר-שפירא ממחוז דרום, מילכה הדר ממחוז ירושלים, דפנה רענן כהן ממחוז תל-אביב, ירדנה יערי  לוי ממחוז מרכז, מיכל שמש ממחוז חיפה ועדה שנפלד ממחוז צפון, ששותפות לחשיבה והעשייה במחוזות כחלק מצוות פיתוח מקצועי מחוזי, ושהביאו  למימוש הרעיונות והתכניות  לכדי הקורסים המוצעים פה.

 

מאחורי הקלעים פועלים במלוא המרץ גם חברי הפורומים, וצוותי ההיגוי של תכניות מרכזיות בהכשרת הפסיכולוג החינוכי. צוותים אלו  בוחנים לעומק , כל אחד בתחום ההתמקצעות שלו, את צרכי הפיתוח המקצועי של התחום, ומובילים ביחד עם מטה אגף פסיכולוגיה בשפ"י, ובתאום עם הועדה המקצועית במשרד הבריאות ,לשינויים בהתאם.

 

בתוך כך, במערך הקורסים של שנה זו נעשתה חשיבה מעמיקה של קורסי החובה: עבודת הפסיכולוג במערכת,  ופסיכו דיאגנוסטיקה, וכן בקורסים מרכזיים: התמודדות במצבי חרום , הדרכה, וניהול שפ"ח.  כתוצאה מחשיבה זו, בוצעו  שינויים מהותיים בסילבוסים של קורסים אלו. 

 

בנוסף לכל זאת, שינינו את הפורמט של אופן הצגת הקורסים ודרכי ההרשמה באתר שלנו על מנת שיהיה ידידותי יותר למשתמשים.

 

מקוות שהצלחנו במטרות  שהצבנו לפנינו.


אשמח למשובים ורעיונות נוספים מכם הלומדים.
המייל של המדרשה:
midrasha.shefi@gmail.com


בתקווה שכל פסיכולוג חינוכי יוכל למצוא פה קורסים שיעניינו אותו,


 

אסתי מאיר-קעטבי מנהלת הפיתוח המקצועי והמדרשה

 


מטרות המדרשה ועקרונותיה:

פיתוח וקידום הפסיכולוגיה החינוכית והפסיכולוגים החינוכיים תוך הבטחת סטנדרט ארצי גבוה של הכשרה מתמשכת, בהתאם לעקרונות הבאים : 

 

  • קידום מקצועי של הפסיכולוגים החינוכיים בכל שלבי ההתפתחות המקצועית.
  • זיהוי כיווני התפתחות מקצועיים בהתאם למציאות משתנה בחברה, בקהילה ובמערכת החינוך, והתאמת הלמידה בקורסים  למציאות משתנה זו.
  • פיתוח מסלולי התמחות לבכירים.
  • קידום נגישות ללמידה איכותית בכל רחבי הארץ
  • יצירת רף ארצי לפיתוח מקצועי.
  • שילוב בין ידע אקדמי לבין הידע שנרכש בשדה.


הלמידה במדרשה כוללת ידע תיאורטי, חיבור לעבודה בשדה וכתיבת עבודה רלבנטית. הקורסים שנועדו לפרה מתמחים כוללים את המידע שנלמד בקורסים מקבילים באוניברסיטאות עם תוספת של חיבור בין הידע התיאורטי לבין הנעשה בשדה.

 

 

מבנה ארגוני ובעלי תפקידים:

הנהלת המדרשה וסמכויותיה


הניהול  המקצועי והאדמיניסטרטיבי של  המדרשה

 

תכנית הלימודים במדרשה:

קורס להכשרת מנהלי שפח"ים

 

קורסי חובה תשע"ט - מידע ופרטים אודות הקורסים

 

קורסי בחירה תשע"ט - מידע ופרטים אודות הקורסים

 

הרשמה קורסי חובה ובחירה תשע"ט

 

מסלול ארצי תלת שנתי ללימודי תעודה בפסיכותרפיה לקראת תש"פ-התכנית המלאה ודרכי הרשמה

 

לימודי ההמשך של המסלול לפסיכותרפיה-התכנית המלאה ודרכי הרשמה


תכנית ארצית ללימודי השלמה לבוגרי מגמות לא יישומיות בפסיכולוגיה
(
עברית / ערבית)

 

מידע ותקנון  

 
 
 
    תאריך עדכון אחרון:  27/03/2019