הודעות הדוברות education - חינוך
 
 
 
 
 
 
 
 
תלמידים, חברה ונוער
 

ירושלים, י"ב טבת תשס"ז

2/1/2007

 
 משרד החינוך: השנה 111 תלמידים במסגרת חינוך ביתי

 

מספר גבוה של לומדים במסגרת זו נמצא במחוז צפון

בשנת הלימודים תשס"ז הוגשו למשרד החינוך כמאה בקשות לחינוך ביתי

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב:"משרד החינוך מאמין כי מקומו של התלמיד הוא במסגרת ממלכתית ממוסדת, עם זאת המשרד מאשר במקרים חריגים חינוך ביתי תוך מעקב וביקורת"

 

 

בשנת הלימודים תשס"ז אישר משרד החינוך ל- 111 תלמידים ללמוד במסגרת של חינוך ביתי. נתון דומה נרשם בשנת הלימודים הקודמת, כשכ- 100 תלמידים נמצאו זכאים לחינוך ביתי. מרישומי משרד החינוך עולה, כי במחוז צפון ביחס למחוזות האחרים נמצא מספר גבוה של לומדים במסגרת  החינוך הביתי .

 

מחוז צפון אישר ל- 40 תלמידים מסגרת של חינוך ביתי, מחוז חיפה העניק אישור ל- 25 תלמידים, מחוז תל-אביב ל-  19 תלמידים, מחוז דרום ל- 15 תלמידים, מחוז מרכז ל- 12 תלמידים, מנח"י (מינהלת י-ם) ל- 3 תלמידים והמוכר שאינו רשמי נתן אישור לתלמיד אחד.

 

בסך הכל אישר השנה המשרד 92 בקשות, מתוך  100 שהוגשו. האישור ניתן ל- 77 משפחות (מתוכן משפחות בעלות מספר ילדים), בעיקר על פי שיקולים אידיאולוגיים שאליהם מצטרפים היבטים גיאוגרפיים ורפואיים (השיקולים הגיאוגרפיים – משפחות בערבה ובצפון המרוחקות מאזורים מיושבים). יודגש, כי האישור הניתן על ידי המשרד מוגבל לשנה אחת בלבד, ולפיכך נדרשות המשפחות לקבל אישור מחודש. עם זאת, עדיין קיימות משפחות אשר מפעילות את מסגרת החינוך הביתי ללא אישור מוסדר מטעם משרד החינוך.

 

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב אומר, כי משרד החינוך מאמין שמקומו של התלמיד הוא במסגרת ממלכתית ממוסדת. בתוך כך, עושה  המשרד כל מאמץ כדי להתאים לכל תלמידה ותלמיד מסגרת ההולמת את צרכיו. במקרים חריגים מאשר המשרד חינוך ביתי. בעניין זה הוסיף אבואב, כי בשנת הלימודים הנוכחית ביטל המשרד את השתתפותם של ילדי החינוך הביתי במסגרת מבחני המיצ"ב. מנגד, הידק המשרד את המעקב אחר ייישום תוכנית החינוך הביתי שהוגשה על ידי אותם הורים.

 
 

 
 

 
 
   
 

 
 

 
 
   
 

 
 

 
 
   
 


 
 
מספר הפלאפון שמצוין מיועד לשימוש של אנשי תקשורת בלבד.
לפניות אישיות יש לפנות למרכז המידע של המשרד בטלפון 1-800-250025
 
 
    תאריך עדכון אחרון:  24/02/2015    

עדכוני rss