חינוך - education מוזיאונים כסביבות למידה, חקר וגילוי מוזיאונים כסביבות למידה, חקר וגילוי

עדכוני rss

 
 
 
 
 
 
 
 
מוזיאון ישראל
 
 

 

למידע על מוזיאון מוכר

 
  

מוזיאון ישראל הוקם בשנת 1965 ותוך זמן קצר יחסית זכה למעמד בינלאומי. המוזיאון מתפאר בקשת רחבה של אוספים, החל בארכיאולוגיה פרה-היסטורית ועד לאמנות עכשווית. הפעילות מתמדת וכוללת תכנית דינמית של תערוכות מתחלפות, מגוון פרסומים ושלל פעילויות לימוד והעשרה. מוזיאון ישראל הוא מוסד התרבות המוביל בארץ ואחד המוזיאונים המקיפים והגדולים בעולם. לקריית המוזיאון, המשתרעת על-פני שטח שגודלו שמונים דונמים - בכלל זה מערכת המוזיאונים המדורגת ששטחה כ-50,000 מ"ר וגן הפסלים בן עשרים וארבעה הדונמים - מגיעים מדי שנה למעלה מ-950,000 מבקרים, שליש מהם תיירים. קרוב ל-100,000 ילדים נוטלים חלק מדי שנה בתכניות העשרה באגף הנוער של המוזיאון. המוזיאון מחויב לשימור, למחקר ולהצגה של אוספיו. הוא פותח את נכסיו - בהם האוסף המוביל בעולם לארכיאולוגיה של ארץ הקודש, האוספים המקיפים בעולם לאמנות יהודית (יודאיקה) ולאתנוגרפיה של העם היהודי לתפוצותיו, ויצירות אמנות, החל ברבי האמנים האירופאיים ועד לאמנות עכשווית בינלאומית - לעידוד הלימוד ולהעשרת הידע בקרב הקהל הרחב מישראל ומחו"ל.

קרית מוזיאון ישראל מורכבת ממספר מוזיאונים

היכל הספר

היכל הספר הוא המשכן לתגליות ארכיאולוגיות יוצאות דופן: מגילות מדבר יהודה וכתבי-יד עתיקים ונדירים של התנ"ך. שני-שלישים של ההיכל בנויים מתחת לפני השטח, וכיפתו משתקפת בברכת המים המקיפה אותו.

הסמיכות של הכיפה הלבנה לקיר הבזלת השחור - צורות גיאומטריות מנוגדות כל כך - יוצרת תופעה מיוחדת ורבת-רושם בנוף הישראלי.

תכניות חינוך חדשות על מגילות מדבר יהודה, על טקסטים מקראיים ועל אנשי כת קומראן מופקות ומופעלות בשנים האחרונות, והכוונה היא להמשיך ולפתח אותן גם בעתיד.

 
  

אגף הנוער

חוגים לילדים, בני נוער ומבוגרים

 

 

ביקור באתר המוזיאון   ביקור בfacebook  של המוזיאון

 

 המוזיאון נגיש לבעלי מוגבלויות פיזיות    מפה 

כתובת: קרית המוזיאונים, ירושלים
טלפון: 02-6708811
פקס: 02-5631833
שעות פתיחה:

א', ב', ד', ה', ש' -
17:00 - 10:00

ג' - 21:00 - 16:00

ו' וערבי חג -
14:00 - 10:00

 

 
 
    תאריך עדכון אחרון:  27/08/2014