שפ''י education - חינוך המינהל הפדגוגי

עדכוני rss

 
 
 
 
 
 
 
חודש המאבק בסמים ואלכוהול
דבר מנהלת היחידה למניעת סמים אלכוהול וטבק
 

 

צוותי חינוך יקרים,


חודש דצמבר סומן כחודש שבמהלכו מצוין  ברחבי הארץ ,המאבק בסמים ובאלכוהול על ידי הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול הן בתקשורת והן בארועים בקהילה.  השנה מושם דגש במסע ההסברה שלה על הגברת המודעות לסכנות השימוש ב"סמי פיצוציות"-"סמי פיצוציות זה יותר מסוכן ממה שחשבתם".


תפקידנו כמערכת חינוך, לייצר שיח מקביל ולהגביר את המודעות של התלמידים והורים לסכנות שבשימוש לרעה בסמים ובאלכוהול.

אתם מוזמנים, לשים את הנושא על סדר היום בשיח הבית ספרי, בנוסף לעבודה המתמשכת בשכבות הגיל השונות.  לתת מידע על ההשפעות המזיקות של שימוש בחומרים חוקיים או לא חוקיים  , על ההשפעות הפיזיות  והנפשיות, לבירור ערכי של משמעות השימוש באלכוהול , מריחואנה, "נייס גאי... " או כל חומר אחר כדי לשמוח, ליהנות, להרגיש שייך או כדרך להרגיע את הכאב.
אנו מאמינים ששיח משמעותי בגובה העיניים תוך העברת מסרים חד משמעיים ישפיע. שיח שכזה הינו בסיס ליצירת השפעה והפנמה של ערכים מקדמי בריאות  ויכול לתרום להפחתה בנטייה להתנהגות מסוכנת ומסכנת, ביניהם שימוש בחומרים פסיכואקטביים.


אנחנו מזמינים אתכם  לייצר מעגלי שיח עם  קהלי יעד שונים: הורים, אנשי חינוך, תלמידים, מועצות תלמידים, חניכי תנועות הנוער, שיח המאפשר ברור אישי ובין אישי של המניעים לשתיית אלכוהול, שימוש במריחואנה, "סמי פיצוציות"  וחומרים אחרים  תוך הדגשת מסרים אחידים וברורים על הסכנות שבשימוש בחומרים אלה בגיל ההתבגרות, על אחריות אישית וחברתית, משמעותה של חברות, חברת מופת ועוד.

לקראת סוף דצמבר ובסמוך לחגיגות תחילת השנה האזרחית פעילות ההסברה תתמקד בנושא שתיית אלכוהול  כחלק מתרבות המסיבות כשהמסר שנרצה לחזק הינו "יותר אלכוהול פחות אתה".
באתר שפ"ינט עומדים לרשותכם חומרי למידה מגוונים שנאספו ונכתבו על ידי  מדריכים ביחידה למניעת סמים, אלכוהול וטבק.
אנו רואים  חשיבות רבה בעבודה עם צוותי חינוך והורים  בנושאים אלה במטרה לחזק את גורמי החוסן וגורמי ההשפעה לחיים ללא שימוש בחומרים פסיכואקטיביים.
אתם מוזמנים לפנות אלינו בשאלות ולהיוועצות.


בברכה,
קרן רוט איטח
מנהלת היחידה למניעת סמים, אלכוהול וטבק.

 

סדנא: "מפגש עם מגוון הקולות בהקשר לשימוש בקנביס/גראס"- מיועד לתלמידי חט"ע

לפעילות וחומרים נוספים בנושא מניעת השימוש בסמים

·         סמי פיצוציות- יותר מסוכן ממה שחשבתם, דף מסרים

·         סמי פיצוציות- גלויית מידע

לפעילויות וחומרים נוספים בנושא סמי פיצוציות

יותר אלכוהול פחות אתה, עיבוד לסדנא המקורית- מיועד לתלמידי כיתות ט'-י"ב

לפעילויות וחומרים נוספים בנושא מניעת שתיית אלכוהול

 
 
 
    תאריך עדכון אחרון:  16/11/2019