חינוך - education מוזיאונים כסביבות למידה, חקר וגילוי מוזיאונים כסביבות למידה, חקר וגילוי

עדכוני rss

 
 
 
 
 
 
 
 
המוזיאון הארכיאולוגי, עין דור
 
למידע על מוזיאון מוכר
 

המוזיאון הארכיאולוגי בקיבוץ עין דור שוכן בלב נופו הקסום של הגליל התחתון ועמק יזרעאל, למרגלות הר תבור, בסביבת עין דור המקראית, ומאיר את העבר הסוער והעשיר של האזור באמצעות תצוגת הקבע, תצוגה חיצונית ותערוכות מתחלפות.

 

למוזיאון נגיעות באדם ובנוף של האזור בעבר וכיום.הממצאים הארכיאולוגים: כלי בית קדומים, כלים להכנת המזון, כלי בישול ואגירה, תאורה, כלי מוזיקה, תכשיטים ומשחקים חושפים את תמונת חייו של האדם שחי באזור ומאפשרים למבקרים להתחקות דרך הפעילויות אחר ייחודו של האזור, התרבות החומרית ואורחות החיים של הימים ההם. המוזיאון שם דגש על האדם שחי בעבר על מנהגיו ואורחות חייו. המוזיאון משקף את החברה מרובת התרבויות שהתקיימה בעבר ומתקיימת היום באזור. הנושאים החברתיים באים לביטוי בתערוכה "מבוך השלום" תערוכה אינטראקטיבית העוסקת בהתפתחות סכסוכים ובדרכים ליישב סכסוכים.

 

המוזיאון מציע מגוון רחב של תוכניות הדרכה לכל אורך השנה ובחגים (סביב נושא החג). תוכניות ההדרכה מאפשרות התנסות בדרכי צפייה נכונות במוזיאון, השלמה והעשרה לתוכניות הלימודיות, חוויה חברתית, חינוכית וערכית. הביקור במוזיאון משלב הדרכות, ומגוון פעילויות והתנסויות כגון תהליכי ייצור עתיקים (זית, חיטה) בהתאם לעונות החקלאיות, פענוח אותיות וכתבי רמז מהעבר הרחוק (במוזיאון) , עיטור דגמים של כלים קדומים, יצירה עם חומרים מהטבע ומגוון פעילויות עשיר. תוכניות ההדרכה מאפשרות התנסות בדרכי צפייה נכונים במוזיאון, השלמה והעשרה לתוכניות הלימודיות, חוויה חברתית, חינוכית וערכית.

.
 
 

ביקור באתר המוזיאון     facebook

 

 המוזיאון נגיש לבעלי מוגבלויות פיזיות    מפה

 

כתובת:

 

 

 

קיבוץ עין דור, ד.נ. יזרעאל.

museum@eindor.org.il

museum1@eindor.org.il

 

טלפון:

04-6770333

 

שעות פתיחה: 

 

א' - ה'     9:00-13:00

 

פעילות לקבוצות הדרכה בתיאום מראש

ישנה אפשרות לפעילות גם בשעות אחרות בתאום מראש

 

 

 
 
    תאריך עדכון אחרון:  04/06/2014