חינוך - education מוזיאונים כסביבות למידה, חקר וגילוי מוזיאונים כסביבות למידה, חקר וגילוי

עדכוני rss

 
 
 
 
 
 
 
 
מוזיאון האדם והחי
 
למידע על מוזיאון מוכר

למוזיאון האדם והחי ברמת-גן יש שילוב מנצח – מוזיאון טבע שנמצא בלב ריאה ירוקה – הפארק הלאומי ברמת-גן. המוזיאון פתח את שעריו לראשונה בשנת 1983.

התצוגות במוזיאון מכילות מוצגים מהאוסף הביולוגי של המוזיאון הכולל אדרים (פוחלצים), שלדים, מאובנים ועוד. התצוגות מספרות את סיפורו של עולם החי והאדם באמצעי המחשה חדישים ותערוכות פעלתניות. מראשית האבולוציה של היצורים החיים על פני כדור הארץ דרך רבייה ותורשה עד לבעלי החיים, בתי הגידול שלהם והתאמתם לסביבתם וכמובן היבטים שונים הקשורים לאדם, אורח חייו והשפעת האדם על סביבתו. אולם הכניסה למוזיאון מעוצב כגלריה המשמשת במה לאמנים מתחומים שונים להציג את פרי יצירתם המתקשר לעולם הטבע והסביבה. בצמוד למוזיאון גן קקטוסים עשיר וחממת צמחים טורפים.

המוזיאון פתוח לקהל הרחב ולקבוצות. המוזיאון מזמן למורים ולתלמידים סביבת לימוד חוץ כיתתית מגוונת, מעשירה וחווייתית בנושאים הקשורים לתכנית הלימודים במדעים ובנושאי העשרה.

המוזיאון מאפשר סביבת למידה אינטראקטיבית – פעלתנית של בחירה חופשית שבה תהליכי חשיבה נוצרים באופן ספונטני כתוצאה מתגובות רגש חזקות כמו: סקרנות תימהון, הפתעה, גילוי, הצלחה ואינטראקציה חברתית.

 

 
 
 

 ביקור באתר המוזיאון 

 

 המוזיאון נגיש לבעלי מוגבלויות פיזיות   מפה  

 

כתובת: הפארק הלאומי, רמת גן.
טלפון: 03-6315010
שעות פתיחה:
א-ה
09:00-14:00
שבת

10:00-17:00 

 

 
 
    תאריך עדכון אחרון:  10/02/2010