חינוך - education מוזיאונים כסביבות למידה, חקר וגילוי מוזיאונים כסביבות למידה, חקר וגילוי

עדכוני rss

 
 
 
 
 
 
 
 
המוזיאון ראשון לציון
 

למידע על מוזיאון מוכר

 

המוזיאון שוכן במתחם היסטורי בו שכנו בעבר מבני ציבור של המושבה. תצוגות המוזיאון מספרות בעזרת צילומים, חפצים אותנטיים, רהיטים ודמויות על ראשון-לציון - מושבה ראשונה לעלייה ראשונה (1882). בעלי המלאכה של פעם, תצוגת אופנה היסטורית, 50 שנות תחבורה ועוד ועוד.

 

תצוגה היסטורית בה תכירו את ראשוניותה של המושבה כיוצרת סמלי הלאום – "הדגל", ו"התקווה", כחלוצה בחידוש השפה והתרבות העברית – בית הספר העברי הראשון, ה"אורקסטרה", בית-העם ודגם של בתי המושבה באור וצליל.

 

בעבודה ובמלאכה - תצוגה  של "רחוב בעלי המלאכה" ובו סדנאותיהם, כלי עבודתם, דמויות וקולות.במרתף   שיחזור כיתה בבית הספר העברי הראשון בו תחוו לימוד "עברית בעברית", תחבשו "תרבושים" ותכירו את הווי בית-הספר.

 

בית המייסד אליעזר אלחנן שליט (1883/4) מחייה את הווי היומיום במושבה כולל ריהוט ופריטים אותנטיים דוגמת אלה שהיו בחדרי המגורים, השינה, העבודה האוכל והמטבח. תוכלו להציץ במרתף ובו הכספת המשפחתית.

 

בחדר המרכזי ניתן לפגוש את דמויותיהם של 17 המייסדים חקוקות בשיש ובנחושת.

 

"בגדי ראשונים" תצוגת אופנה מקורית דרכה תוכלו להכיר את אנשי המושבה לבושים בבגדי התקופה האופיניים כולל פריטי לבוש ואביזרים אותנטיים, על רקע תמונות המושבה בחמישים השנים הראשונות במושבה.  ועוד ....

 

"המרתף של אימבר"  - בואו להתרגש ולהכיר את הדמויות שיצרו עבורנו את "התקווה". במרתף העתיק של בית היסמן, בו התגורר נפתלי הרץ אימבר, משורר "התקווה", מוצגים שחזור חדרו של המשורר ותערוכה אודות ראשון לציון כערש הולדת ההמנון הלאומי.

 

מוזיאון ראשון-לציון - מוזיאון קטור - "שביל ראשונים" מוביל בין אתרים היסטוריים. חזיון אור קולי חווייתי בבאר המושבה.

 

ארכיון היסטורי - אוסף מסמכים, תעודות ותמונות מימי ראשית המושבה עומד לרשות תלמידים, סטודנטים, חוקרים ומחפשי "שורשים". "אלבום משפחות" -ממוחשב  בו ניתן לעקוב אחר קורות המשפחות שהיו במושבה בשנים 1882 – 1922 – לתלמידים, חוקרים, ובני משפחות.

 
תצוגת שליט
 

מפה  ביקור באתר המוזיאון     facebook

 

כתובת: ככר המייסדים פינת רח' אחד-העם, ראשון לציון.
טלפון: 03-9598862
דוא"ל: ronitm@hironit.co.il
שעות פתיחה:
א,ג,ד,ה 09:00-14:00
ב
09:00-13:00
16:00-19:00
שבת 10:00-14:00
(בשבת הראשונה
בכל חודש בלבד)
 
 
    תאריך עדכון אחרון:  04/06/2014