education - חינוך המינהל למדע וטכנולוגיה - חינוך מדעי טכנולוגי
 
 
 
פורטל התוכן החינוכי
צרו קשר
לאתר המינהל
 
 
 
 
 
אומרים על החינוך המדעי טכנולוגי
 

שמעון פרס | אלוף (מיל') אביהו בן נון | דב מורן | מקסין פסברג | ד"ר ארנה ברי | ינון ברכה | פרופ' חגית מסר-ירון | אלכס קורנהאוזר | אליעז לביא  | אהרל'ה מנקובסקי   | ניר ברקת |
אלוף (מיל.) פרופ' יצחק בן ישראל | יצחק ניסן | עובדיה הררי | רפי מאור | שרגא ברוש | מארק איסט | דני ימין | ערן תור |

שמעון פרס

הנשיא התשיעי של מדינת ישראל,
חתן פרס נובל לשלום וראש ממשלה בדימוס, ממקימי התעשייה האווירית בישראל

צילום: יוסף אבי יאיר אנגל

"ההון האנושי הוא המשאב המשמעותי ביותר שיש למדינת ישראל. ולכן, ההשקעה בחינוך הטכנולוגי היא אסטרטגית. מי שבוחר חינוך טכנולוגי בוחר להיות חלק מהכוח המשמעותי שיעצב את העתיד של מדינת ישראל"

 

אלוף (מיל') אביהו בן נון

מפקד חיל האוויר לשעבר, בוגר מדעים כלליים ולימודי מנהל עסקים, בעל ד"ר כבוד מהטכניון 

מתוך תחרות ארצית FLL בתחום הרובוטיקה

צילום: שלום ענסי - צלמונלה

"חיל האוויר עוסק בפיתוח והפעלת טכנולוגיות מהמתקדמות בעולם: מערכות מכ"ם, מחשבים, אלקטרו-אופטיקה, מערכות שליטה ובקרה, תקשורת, חימוש מתקדם, כלי טיס לא מאוישים, מערכות נגד טילים ומטוסים ועוד.
העיסוק בטכנולוגיות אלה ובאתגרים בלתי פוסקים מחייב טכנאים, הנדסאים ומהנדסים ברמה גבוהה ביותר. חיל האוויר זקוק לך! הצטרף לחינוך הטכנולוגי ובוא לגעת בעתיד!"

 

דב מורן

ממציא ה Disk on key הקים את חברת M-Systems, שנמכרה ב1.6 מיליארד דולר, מהנדס חשמל ואלקטרוניקה.

"כשהייתי בתיכון נחשפתי לנושאי מחשבים ותוכנה. החלטתי שאני אהיה שם. כדי להמציא, ליצור ולהצליח. בגדול. זה לא היה קל. עבדתי מאוד קשה. היה שווה? כמובן, כל טיפה של זיעה, כל רגע של מאמץ.  בחרו בחינוך מדעי טכנולוגי ופתחו לעצמכם אפשרויות מרחיקות לכת"

 

מקסין פסברג

מנכ"ל אינטל ישראל וסגנית נשיא אינטל העולמית

"כדי לקדם את תעשיית ההי-טק ואת המהפכה הטכנולוגית שהיא מביאה, אנו מאמינים שיש להשקיע בבתי הספר, בתוכניות להכשרת מורים, בקהילה  ובתחרויות המעודדות חשיבה מדעית יצירתית”.

לראש הדף

 

ד"ר ארנה ברי

סגנית נשיא ב EMC העולמית ומנכ"לית מרכז המצוינות של EMC בישראל, מכהנת גם כדירקטורית בחברת Primesense (לשעבר יו"ר הדירקטוריון)

ד"ר למדעי המחשב, בעלת רקע מקצועי הנפרש על פני 25 שנות פעילות יזמית וניהולית בתעשיית המדע, הטכנולוגיה וההון סיכון בישראל, בין היתר הייתה ממייסדי חברת אורנט, כיהנה כמדענית הראשית של משרד התמ"ת וכשותפה עצמאית בקרו ג'מיני.

"יזמות, חדשנות, יצירתיות, מעוף ותעוזה, הם מאפייני הבידול שלנו, "הישראלים", בתוך תעשיית הטכנולוגיה הבינלאומית. היכולת להשפיע על המחר, ההזדמנות לשנות דפוסי חיים, והאפשרות לתרום לחיזוק מעמדה של ישראל כשחקנית מובילה בתעשיית ההייטק הגלובלית, הם שצריכים לעמוד למול עינינו בעידוד הדורות הבאים לבחור בחינוך הטכנולוגי. מניסיוני האישי, כמי שפוסעת במסלול זה שנים רבות, זה שם המשחק למי שרוצה להטביע חותם".     

 

לראש הדף

ינון ברכה

כיום מנכ"ל פריימסנס לשעבר מנכ"ל DSPG, מייסד ומשנה למנכ"ל סרגון  נטווקס. מהנדס אלקטרוניקה תואר ראשון ושני

"כילד קטן הוקסמתי מטכנולוגיה, מהיצירתיות שהיא מאפשרת ומהתועלת אשר ניתן להפיק ממנה. את לימודי האלקטרוניקה התחלתי בתיכון והמשכתי ישירות לאוניברסיטה. את הידע והיצירתיות רתמתי לטובת בטחון המדינה במסגרת השירות הצבאי, ואף זכיתי בפרס בטחון ישראל. בשוק המסחרי הקמתי וניהלתי חברות מצליחות טכנולוגית ומסחרית. בפריימסנס פיתחנו את הטכנולוגיה של  Xbox Kinect, אשר חוללה מהפך בעולם המשחקים."

לראש הדף

 

פרופ' חגית מסר-ירון

נשיאת האוניברסיטה הפתוחה

פרופ' חגית מסר-ירון מכהנת כנשיאת האוניברסיטה הפתוחה, החל באוקטובר 2008. חגית היא חברת סגל בית הספר להנדסת חשמל באוניברסיטת תל-אביב מ-1986, שבו כיהנה במגוון תפקידים, לרבות ראש המגמה להנדסת חשמל, ראש בית הספר ללימודי הסביבה וסגנית הנשיא למחקר ופיתוח. במקביל, עסקה בייעוץ לתעשייה בארץ בנושאים של עיבוד אותות. בעבר כיהנה כחברה ברשות לשירותים  ציבוריים - חשמל (1999-1996) וכמדענית הראשית של משרד המדע (2003-2000).
חגית מרצה וכותבת בתחומים רבים, ביניהם: מדיניות מדע והשכלה גבוהה, קידום נשים במדע וטכנולוגיה ובסוגיות אתיות של מדע, מחקר ופיתוח.

"הפוטנציאל שטמון בכל אחד ואחת מאתנו ימומש רק אם נבחר לאתגר את עצמנו ולממש את כל היכולות הגלומות בנו. החינוך המדעי והטכנולוגי הוא אבן יסוד בדרך של פרטים להתקדם ולהגיע להישגים אישיים משמעותיים ושלנו כחברה שבנויה על הון אנושי ואוסף אדיר של כישרונות להישאר בחזית הקדמה.
ההיבט הטכנולוגי והמדעי עשוי לעתים להרתיע במבט ראשון. אולם כמי שכל חייה סבבו סביב נושאים מרתקים אלו, אני קוראת לכם ל"קפוץ אל המים", ובמיוחד אני פונה דווקא אליכן, הנשים, להתקרב לעולם המרגש והמרתק הזה"

לראש הדף

 

אלכס קורנהאוזר

לשעבר מנכ"ל אינטל ישראל וסגן נשיא באינטל העולמית
לשעבר מנכ"ל Global Operations וסגן נשיא בכיר בחברת Numonyx

"לפני יותר מ-30 שנה, כשעליתי ארצה והצטרפתי כמהנדס צעיר לאינטל, לא תיארתי לעצמי את ממדיה הבלתי נתפסים של מהפכת המחשוב והתקשורת, מהפכה שנפלה בחלקי ההזדמנות להיות בין מוביליה.
בעיניי חינוך מדעי וטכנולוגי הוא בסיס איתן לצעירים המבקשים להיות חלק מתעשיית ההיי-טק ולהנהיג אותה. יחד עם זאת, יש לזכור שהצלחה בעולם ההיי-טק, במיוחד בעידן הגלובליזציה, דורשת ראיית עולם רחבה, הבנת תרבויות שונות ופתיחות לעולם."

 

אליעז לביא

סגן נשיא בכיר מארוול העולמית

“תמיד עניין אותי הפן המנהיגותי בחינוך. הערכה ואהבה לטכנולוגיה ספגתי בבית הוריי, בפרט מאבי שהיה מהנדס ומדען, וגם ממערכת החינוך הפורמלית. 
זכור לי היטב מורה למדעים ומחנך שהשפיע עליי ועל אחרים בכיתתי, מורה שפתח בפני דרך והשאיר בי חותם עז. אין לי כל ספק כי חינוך, במובן הרחב, מהווה את התשתית המשמעותית ביותר לחוסן ולהצלחה של כל אומה. חינוך לטכנולוגיה ולמנהיגות מחזק אותנו כחברה וכעם. זו התשתית ממנה יצמחו - יזמות, חדשנות, יצירה ועשייה משמעותיות, התורמות לחוסן חברתי, כלכלי ומדיני.“

לראש הדף

 

אהרל'ה מנקובסקי

שותף מנהל בפיטנגו ויושב ראש ה - HTIA

"כבוגר מערכת החינוך הטכנולוגית-מדעית (אורט טכניקום גבעתיים) וכמשקיע בחברות טכנולוגיה כיום, אני רואה את התרומה העצומה של החינוך הטכנולוגי-מדעי ברמה האישית מצד אחד, ובמיוחד ברמה הלאומית מצד שני.
החינוך הטכנולוגי-מדעי הוא השלב הראשון ביצירת התשתית לתעשיית ההיי-טק הישראלית שמובילה את הכלכלה הישראלית שנים רבות ותמשיך לעשות זאת בעתיד."

לראש הדף

 

ניר ברקת

ראש העיר ירושלים, יזם עסקי וחברתי. בעברו היה מנכ"ל ויו"ר של חברות היי-טק (בין השאר של חברת צ'ק-פוינט) והקים יחד עם שותפיו את קבוצת ההיי-טק BRM, אשר הייתה מהראשונות בעולם לפתח תוכנת אנטי וירוס. הוא מהמקימים והיזמים של עמותת "סנונית" המפתחת ומטמיעה יישומים חינוכיים מבוססי אינטרנט. 

"אני מאמין שמערכת החינוך חייבת לספק לדור העתיד את הכלים להתמודדות והובלה בשוק המודרני, ולחנך אותו למצוינות, יצירתיות ורוח יזמית. חינוך מדעי וטכנולוגי הוא המפתח להצלחתה של ישראל ולעתידה הכלכלי, ואין כמוהו בצמצום פערים ומתן אפשרות לכל תלמיד להגשים חלומותיו וכישרונותיו.
כראש עיר האחראי על מאות בתי ספר ואלפי מורים מכל הסוגים והזרמים, שמתי לי למטרה לקדם את מחשוב בתי הספר ואת הכלים הטכנולוגיים בהם. במסגרת זו אנו מספקים למוסדות החינוך תשתית טכנולוגית אפקטיבית המספקת למורים ולמנהלים כלים להוראה מתקדמת ברוח התקופה, ומעודדת את התלמידים לממש את הפוטנציאל העצום שלהם."

לראש הדף

 

אלוף (מיל.) פרופ' יצחק בן ישראל

מייסד חברת Ray-Top (Technology Opportunities) המספקת ייעוץ טכנולוגי ואסטרטגי לתעשייה בארץ ובחו"ל. כיום מכהן כיו"ר סוכנות החלל
הישראלית, יו"ר המועצה הלאומית למחקר ופיתוח, חבר בדירקטוריון מכון פישר למחקר אסטרטגי אוויר וחלל ומנכ"ל Ray-Top.

"המדע והטכנולוגיה הם הכוח המניע מאחורי כל מה שבנינו בחברה, בכלכלה ובביטחון מדינת ישראל. כל אלו נשענים בראש ובראשונה על החינוך הטכנולוגי והשאיפה למצוינות."

לעמוד הפייסבוק של פרופ' יצחק בן ישראל

 

יצחק ניסן

מנכ"ל התעשייה האווירית משנת 2006, מילא תפקידים בכירים בחברה והצעיד אותה למהפך עסקי.
לאורך השנים זכה בפרסים יוקרתיים כמנהל מצטיין.
יצחק ניסן סיים בהצטיינות לימודי הנדסת אלקטרוניקה (תואר ראשון ושני).  


"ביטחון המדינה תלוי במידה רבה ברמה הטכנולוגית והבשלות המבצעית של המוצרים הנמצאים בידי צה"ל וכוחות הביטחון הישראלים. אנו נשענים על מיטב המוחות בוגרי החינוך הריאלי והטכנולוגי שמוציאים מהכוח אל הפועל את מרב החדשנות באיכות עליונה.
על ישראל להיות תמיד צעד אחד לפני יריבותיה, כאשר החינוך, ובמיוחד הטכנולוגי, העשייה והחתירה התמידית למצוינות, עוזרים לנו להשיג יעד מאתגר זה."  

 

לראש הדף

 

עובדיה הררי

מהנדס אווירונאוטיקה, משמש כיום יו"ר מועצת מנהלים של Urban Aeronautics, דירקטור ברפא"ל ומרכז הרישוי של מטוסים ללא טייס מטעם ראשות התעופה האזרחית.
בעבר שימש כמשנה למנכ"ל תע"א (התעשייה האווירית לישראל) ומנהל
פרויקט הלביא (מטוס קרב שפותח בישראל).   


"ישראל היא מעצמה טכנולוגית על אף גודלה. היא חייבת, כצורך קיומי, לקדם את הפיתוח הטכנולוגי כמנוף לפיתוח כלכלי, לעלייה ברמת החיים
ולאיתנות ביטחונית ותדמיתית כלפי העולם וכלפי שכנינו"

 

לראש הדף

 

רפי מאור

כיום יו"ר חברת ECI טלקום, לשעבר נשיא ומנכ"ל ECI ונשיא ומנכ"ל אינדיגו

פתגם סיני עתיק אומר: "מורים פותחים בשבילך את הדלת, אך עליך להיכנס אליה בעצמך" -

השקעה וחיזוק החינוך המדעי-טכנולוגי הם תנאי לעתידנו ועתיד ילדינו, ומתן הזדמנות והרחבת מעגל הלומדים באפיק זה יפתחו שערים בפני הדור הצעיר אשר ייקח חלק בעשייה, ייפתח להזדמנויות, ישתלב בתעשייה ויתרום את חלקו לחיזוק מדינת ישראל כמובילה בתחום הטכנולוגי.

לראש הדף

 

שרגא ברוש

תעשיין ישראלי, נשיא התאחדות התעשיינים הישראלית ויו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים משנת 2005

"הישגיה יוצאי הדופן של התעשייה הישראלית הם במידה רבה תוצר של מערכת החינוך ושל השקעת המדינה במחקר ובפיתוח. במדינת ישראל, הנעדרת אוצרות טבע, המדע והטכנולוגיה מהווים נכס אסטרטגי מרכזי, ועל כן עלינו להשכיל להשקיע ולהצמיח דור עתיד בדמות צעירים עם השכלה טכנולוגית איכותית, יצירתית ובעלת מעוף, שתוביל להתפתחות התעשייה הישראלית ולהצלחה חברתית וכלכלית.
 אני מאמין שהחינוך הטכנולוגי-מדעי הוא הבסיס לטיפוח המשאב האנושי העתידי, וההשקעה בחינוך הטכנולוגי-מדעי היא קריטית לחוסנה החברתי-כלכלי של מדינת ישראל.
אני מאמין שלהתאחדות התעשיינים תפקיד חברתי משמעותי בעיצוב פני המשק ופני החברה הישראלית. אנחנו בהתאחדות התעשיינים מאמינים כי הכול מתחיל ונגמר בחינוך, ולכן התאחדות התעשיינים פועלת במשנה מרץ יחד עם משרד החינוך במגוון תכניות שמטרתן להגדיל את היקפי הלומדים בחינוך הטכנולוגי-מדעי, כאשר המובילה ביניהן היא תכנית טו"ב - טכנאי ובגרות.
השקעה ותמיכה במערכת החינוך ובתהליכים החינוכיים הן השקעה בטיפוח דור העתיד שהוא אזרחי המחר."

 

לראש הדף

 

מארק איסט

מנכ"ל תחום החינוך, מיקרוסופט העולמית

We are at the tipping point of the impact that technology can have on teaching and learning. The Future is bright and today’s students are tomorrows business leaders 

 

לראש הדף

 

דני ימין

מנכ"ל מיקרוסופט ישראל

"העולם נמצא בעיצומו של רנסנס מדעי-טכנולוגי. דברים מתפתחים במהירות עצומה -  בטכנולוגיות מידע, בביולוגיה, בפיזיקה ובתחומים רבים.ההרפתקאות המסעירות והמרתקות ביותר קורות היום במדע ובטכנולוגיה. ולנו בישראל, עם התשתית החינוכית והמחקרית בד בבד עם התרבות היזמית, יש תפקיד חשוב ברנסנס הזה"

 

לראש הדף

 

ערן תור

מנכ"ל iDigital ו-iCon Group, חברה המשווקת את מוצרי Apple בישראל

בעל ניסיון עשיר במגוון תפקידי ניהול בין-לאומיים בחברות מובילות בעולם, וביניהן Unilever ו-Reckit Benckiser, יו"ר אגודת הידידים של מכללת לוינסקי.


 

"המפתח להצלחה בתהליכי למידה ובחינוך למצוינות טמון בצמצום הפער שבין עולם הלימודים לעולמם האישי של התלמידים.
שילוב הטכנולוגיה החדשנית והמתקדמת ביותר בבתי הספר מאפשר להעצים את תהליך ההוראה, ליישם למידה מעשית המבוססת פרויקטים ולפתח יכולות חשיבה אנליטיות, יצירתיות, יזמות, חדשנות, תקשורת ועבודה בצוות.
לימודי המדעים והטכנולוגיה מאפשרים פיתוח כישורים אלו."

 

לראש הדף

 
 
 
    תאריך עדכון אחרון:  01/01/2017  

עדכוני rss