שפ''י education - חינוך המינהל הפדגוגי

עדכוני rss

 
 
 
 
 
 
 
היום שאחרי מבצע "עופרת יצוקה"
טבת תשס"ט, ינואר 2009
 

מבט רגיש להמשך הדרך  |  תום מבצע "עופרת יצוקה" - אות הרגעה

"חוסן, היום שאחרי"

חומרים בשפה הערבית  |  מענים תואמי גיל וצרכים

חומרי רקע וכיווני התערבות

סיוע  |  אתרים נוספים

 

דבר מנהלת שפ"י - הגב' חנה שדמי

 

לאנשי שפ"י שלום,

 

בימים אלה החליט משרד החינוך בשיתוף עם פיקוד העורף על חזרה ללימודים.

אנו ממליצים להפעיל שיקול דעת ורגישות בימים הראשונים של החזרה לבית הספר ולווסת אותה בהתאם ליכולתם של התלמידים להתפנות ללמידה ולשמור על קשב וריכוז. האתגרים בתקופה קריטית כזו מדגישים את תפקיד צוות בית הספר כתומך בתלמידים בכל ההיבטים.

למלחמה בדרום הארץ היו השלכות ישירות על תלמידי הדרום. התלמידים ביתר חלקי הארץ חוו את החירום, גם הם, בדרכים שונות וברמות שונות. 

מרבית התלמידים יצליחו להגיע להחלמה עם הזמן בכוחות עצמם. יהיו ילדים שיבטאו קשיים מייד ויהיו ילדים שיבטאו קשיים בהמשך. חלק מהילדים אותרו כבר במהלך המלחמה.

מניסיון המלחמה בצפון אנו יודעים שהעבודה נמצאת כעת בעיצומה. יש חשיבות רבה בתמיכה ובהיוועצות לצוותים החינוכיים, בתמיכה בתלמידים במצוקה ובמעקב מתמשך על אלו שיצטרכו בהמשך  סיוע במציאת  מסגרת טיפולית מתאימה.

המלחמה אפשרה, לצד הפחד והחרדה שעוררה, לגלות בכל אחד ובאחרים שמסביב כוחות התמודדות. יש חשיבות בשיחות עם התלמידים על חוויות המלחמה שלהם  תוך העצמת הכוחות והמיומנויות שלהם להתמודדות במצבים בהם התנסו .

 

לפניכם ריכוז של כלים להתערבות ברמות שונות, עם כלל הכיתה, עם קבוצות מאותרות ועם תלמידים בודדים, בהתאם לצרכי התלמידים במעגלי הפגיעות השונים.

 

ברצוני להודות לכל הפסיכולוגים החינוכיים והיועצים החינוכיים  על עבודתם המקצועית סביב השעון בזירות השונות במהלך מבצע "עופרת יצוקה".

בתקופה הקרובה, עם חזרת המערכת לשגרת לימודים, נכונו לנו עוד ימים רבים של עבודה מאומצת. עבורנו זו שגרת חירום על כל המשתמע מכך.

 

בתקווה לימים שקטים ובטוחים, 

 

חנה שדמי

מנהלת אגף א' שפ"י

 

 

 

 

 

 

"חוסן, היום שאחרי "

תכנית חינוכית לפיתוח חוסן אישי בעקבות המלחמה בדרום

התכנית הוכנה על ידי משרד החינוך בשיתוף מרכז "חוסן" ע"ש כהן-האריס ובשיתוף עם רח"ל - רשות חירום לאומית.

התכנית כוללת:הקדמה ליועצת, סדנה לחדר המורים, הקדמה למורות, תכנית לשלושה שיעורים לכיתות א-ו  תכנית לשלושה שיעורים לכיתות ז-יב

לפרקי התכנית המלאה לחץ כאן

 

 

חומרים בשפה הערבית

חומרי רקע וכלים בערבית

 

 

 

מענים תואמי גיל וצרכים

 

 

חומרי רקע וכיווני התערבות

 

 

סיוע

 

 

אתרים נוספים שניתן להיעזר בהם

 
 
 
    תאריך עדכון אחרון:  14/03/2020