שפ''י education - חינוך המינהל הפדגוגי

עדכוני rss

 
 
 
 
 
 
 
היום הבינלאומי למאבק בלהט"בפוביה
17 במאי 2022 
 

נשות ואנשי שפ"י היקרים, שלום רב

 

בתאריך 17.5.22 נציין את יום ההבנ"ה - היום הבינלאומי למאבק בלהט"בפוביה.

מערכת החינוך שואפת לחנך את תלמידינו לתפיסת עולם שוויונית ולקיום שיח מתמיד עם תלמידים על זכותם של כל ילד וילדה, נער ונערה, איש ואישה, לחוש חופשיים, לחיות את חייהם בגלוי ובלב שלם, ללא פחד. אנו שואפים להעניק לתלמידים כלים רגשיים, ערכיים והתנהגותיים לשמירה על זכויות אדם, כלים חיוביים ומיטיבים של סובלנות, הבנה וכבוד לזולת.  כחברה וכפרטים עלינו לשאוף שכל אחד ואחת מאתנו יחושו נוח לבטא את עצמם באופן אותנטי מבלי לחוש מאוימים או בודדים. כאזרחים וכאנשי חינוך, אנו עדים לא פעם לחוסר סובלנות ולפגיעה בקבוצות באוכלוסייה, לרבות פגיעה שמופנית כלפי חברי הקהילה הלהט"בית. כחברה, אין אנו יכולים להרשות לעצמנו גילויי שנאה ודחייה כלפי קבוצות באוכלוסייה, מתוך כך עלינו לפעול בקרב התלמידים להעמקת המודעות למניעת להט"בפוביה והגברת הסובלנות.

 

ביום ההבנ"ה ובמהלך השבוע, נקדיש זמן לשיח חינוכי בנושא. נביע עמדה נחרצת נגד פגיעה במבוגרים, בני נוער או ילדים על רקע נטייתם המינית או זהותם המגדרית. יחד עם תלמידינו נפעל נגד דעות קדומות ונעודד גילויי סובלנות. חשוב שהעשייה החינוכית תבוא לידי ביטוי גם לאורך השנה באופן מערכתי; כחלק מהלמידה הרגשית-חברתית ומתהליכי טיפוח אקלים חינוכי מיטבי, בתכניות ובפעילויות במסגרת שיעורי "כישורי חיים", בהקניית ידע בנושא ובמתן תמיכה אישית למורים, הורים ותלמידים להטבי"ם ולמשפחותיהם.

 

בכדי לסייע לבתי הספר לקדם מודעות ולצמצם עד כמה שניתן את ביטויי הלהט"בופוביה במערכת החינוך, פרסמה "היחידה למיניות ומניעת פגיעה בילדים ובני נוער" בשפ"י שיעורים, סרטונים ומערכי שיעור מצולמים המיועדים ברובם לתלמידי העל יסודי, שיהיו לכם לעזר בקידום שיח עם צוותי החינוך והתלמידים. בנוסף, אנו ממליצים לקיים מפגשי שיח עם נציגי הארגונים הגאים, מתוך אמונה שהיכרות מקרוב עם חברי הקהילה, תעודד רגישות, תקדם ניפוץ מיתוסים ודעות קדומות ותעזור במניעת אפליה וביטויי תוקפנות כלפי תלמידים בבתי הספר וכלפי חברי הקהילה בכלל.

 

בית הספר, תנועת הנוער, מגרש הכדורגל, החוגים, המתנ"ס העירוני והרשתות החברתיות – זירות החיים השונות של תלמידינו, צריכות להיות מקום בטוח ומוגן עבור כל תלמידינו ותלמידותינו. מקום בו הן והם ירגישו אהובים מקובלים ומוגנים, וכך גם המבוגרים המלווים אותם.

 

מצ"ב המסמכים הבאים לפעילות עם התלמידים:


 


נעשה כל שביכולתנו כדי לקדם את המוגנות והסובלנות בעזרת ההבנה שבלב ובאמצעות הההבנ"ה החברתית.


 

עינב לוק - מנהלת אגף בכיר שפ"י

הילה סגל - מנהלת אגף תכניות סיוע ומניעה, שפ"י

איריס (מנדה) בן יעקב - מנהלת היחידה למיניות בריאה ומניעת פגיעה מינית, שפ"י

 

 

יום ההבנ"ה - חומרים משנים קודמות

 

לחומרים נוספים

 
 
 
    תאריך עדכון אחרון:  12/06/2022