שפ''י education - חינוך המינהל הפדגוגי

עדכוני rss

 
 
 
 
 
 
 
שנתיים לרצח בבר נוער - מובילים שינוי עמדות
23.8.2011
 

במוצאי שבת, 1 באוגוסט 2009, בשעה 22:40, התפרץ אדם חמוש לבוש בגדי הסוואה שחורים ועטוי מסיכה לבית אגודת הלהט"ב בתל אביב, בעת מפגש ה"בר-נוער", והחל לירות בנוכחים. היורה נמלט מהמקום והמשטרה פתחה במצוד אחריו.‏‏ כתוצאה מהירי נהרגו מדריך בן 26 ואורחת במקום בת 16. עשרה בני-אדם נפצעו, חלקם קשה, כאשר שניים מתוכם, בן 15 ובן 19, נפגעו בגבם ונותרו נכים.‏

העובדה שהרצח לא נעשה באופן ספונטני ואירע במרכז רשמי של קהילת הלהט"ב, עוררה את חשדם של רבים כי מדובר בפשע שנאה שהמניע לו הוא הומופוביה.

 

בעצרת ההזדהות בכיכר רבין ב- 18.08.2009  אמר בנאומו השר גדעון סער:

 

 

"הערב הזה נתחייב כולנו: להיאבק ברעה החולה והמרעילה – ההומופוביה, עד למיגורה. הערב הזה נזכיר לעצמנו- שאנחנו נבחנים ביכולתנו לקבל את השונה מאתנו כמות שהוא, כמות שהיא.

הקהילה של ההומואים, הלסביות, הטרנס והביי היא אחת מהקהילות התורמות ביותר למדינת ישראל בתחומים רבים ומגוונים: בתרבות ובאומנות, במערכת המשפט ובמערכת החינוך, בתקשורת ובמוסיקה, כמו בצבא הגנה לישראל.

אם היא יוצאת דופן- זה בעיקר בכישרונותיה הרבים והמיוחדים. יש לכל אחד ואחת מחבריה את הזכות הבסיסית לחיות את חייו, להיות מי שהוא או מי שהיא, בלי פחד ובלי להיות יעד לשנאה, לביזוי, לדה לגיטימציה ולגינוי ואנחנו כולנו נגן על הזכות הזאת.

מערכת החינוך תעמיק את החינוך לקבלת האחר והשונה, לסובלנות.

מערכת החינוך תקיים הכשרות ותיתן למחנכים ולמורים כלים להגיע ולהושיט יד לנערות ונערים רבים שסובלים ממצוקה נפשית לא בגלל חטא שחטאו , אלא רק בגלל מה שהם, או בגלל חשש מיחס חברתי  באשר לזהותם.

עתידה של ישראל תלוי ביכולתה להבטיח את החירות וישראל תהיה חופשית .זה מה שנבטיח לילדינו.

זה מה שנבטיח לילדינו שניצלו מהטבח. זה מה שנבטיח לנרצחים.

ואת ההבטחה נקיים."

  

 

ברוח דברי השר, שפ"י ומשרד החינוך מוקיעים כל סוג של  אפליה חברתית או אלימות כלפי יחידים או קבוצות בחברה בשל נטייתם המינית. בהקשר זה יצא השנה לראשונה  חוזר מנכ"ל לציון היום בינלאומי למאבק בהומופוביה

 

 
 
 
    תאריך עדכון אחרון:  23/02/2020