שפ''י education - חינוך המינהל הפדגוגי

עדכוני rss

 
 
 
 
 
 
 
סמי פיצוציות - ידע והתערבות
 

לאנשי שפ"י וצוותי חינוך שלום רב,

בתקופה האחרונה אנו  עדים לתופעה בה בני נוער וצעירים  מעורבים בשימוש בחומרים שונים הנחשדים כ"סמי פיצוציות"  כגון" "נייס גאי", "חגיגת" ועוד.

חומרים אלה  משווקים בפיצוציות ובקיוסקים  בעטיפות צבעוניות ומפתות ומכוונות אל בני הנוער. חומרים אלה מסוכנים ויש להם פוטנציאל להיות חומרים פסיכו אקטיביים.

 

במסגרת ההתמודדות עם התופעה נעשים מאמצים ברמת חקיקה ואכיפה במסגרתה הוכנסו לאחרונה משפחות נוספות של חומרים לפקודת הסמים המסוכנים. כמו כן, הוגברו מאמצי האכיפה על מנת לאפשר סביבה בטוחה לילדינו.

כמערכת חינוך , יש לנו תפקיד משמעותי בהגברת הידע והמודעות של הצוותים החינוכיים , ובעזרתם הגברת המודעות של התלמידים וההורים לסכנות הטמונות בשימוש בחומרים אלה.

 

חודש המאבק בסמים השנה, יוקדש בחלקו לטובת ההסברה בנושא סמי הפיצוציות, הן בבתי הספר והן על ידי הרשות למלחמה בסמים

זו הזדמנות נוספת לשיח עם התלמידים על בילוי בטוח בחופשה תוך הימנעות ממצבי סיכון. התייחסות למשמעות השימוש בחומרים כחלק מתרבות בילוי, לברור הצרכים עליהם עונה השימוש, איך ניתן אחרת ומה נדרש לחיזוק שריר ההתמודדות עם משימות ההתבגרות בחברה מורכבת ללא שימוש בחומרים, תוך הקניית ידע ספציפי על "סמי פיצוציות". שיחה עם התלמידים בנושא זה חשובה במסגרת השיח על התכניות לחופשת הקיץ והדרכים לבילוי מהנה ובטוח תוך אחריות על  חייו , על בחירותיו ועל סביבתו.

 

בנוסף לחומרים לעבודה חינוכית בבתי הספר, אשר נכתבו על ידי היחידה למניעת סמים, אלכוהול וטבק, מצורפים להלן חומרי ההסברה של הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול לחודש המאבק בסמים ואלכוהול:

 

סמי פיצוציות- יותר מסוכן ממה שחשבתם, דף מסרים

 

 מצגת מידע על "סמי פיצוציות" לחדרי מורים

 

 הצעה לאיגרת לתלמידים

 

 הצעה לאיגרת להורים

 

 סדנא עם תלמידים

 

 דף מידע אודות סמי פיצוציות

 

חוק סמי הפיצוציות

 

סמי פיצוציות- גלויית מידע

 

על סמי פיצוציות מאת ראש הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול, מר יאיר גלר

 

סמי פיצוציות- רעל באריזה מגניבה

 

סדנאות בשפה הערבית לתלמידי כיתות ט' ומעלה- חדש!!!

 

בברכת עשייה מבורכת,

 

קרן רוט איטח

ממונה תחום מניעת סמים, אלכוהול וטבק, שפ"י

 
 
 
    תאריך עדכון אחרון:  16/11/2019