education - חינוך יונת דואר
   
 
 
 
 
 
 
 
 
יצירת אלבום תמונות ב- PowerPoint
 

PowerPoint 2010  מספק כלים שבעזרתם ניתן ליצור אלבום תמונות ממספר תמונות בודדות או רבות כאחת בזמן קצר ביותר ובאופן ידידותי מאד.  יצירת אלבום בדרך זו, מייצרת מצגת שבה התמונות "מתארגנות" בתוך המסגרת של השקופית ואיננו צריכים לטפל בכל תמונה ותמונה בנפרד כפי שהיה עד כה.  כך נוכל לשמור במחשב גם תמונות שצלמנו במצלמה הדיגיטלית ובטלפון הנייד וליצור מתמונות אלו אלבומי תמונות שנוכל להציג לידידנו, נוכל לשלב באתר בית הספר וכדומה.

 

א. היכן נוכל לעשות זאת ובאיזה יישום?

תוכנות האופיס

היישומים

Word

PowerPoint

Excel

הוספה- אלבום תמונות

 

 

נדגים את השימוש באשף יצירת מצגת חדשה במספר תרחישים מחיי בית הספר:
1. חדוה, רכזת החברה בבית הספר החליטה להכין מצגות הכוללות אלבומי תמונות לטקסים שונים המתקיימים בבית הספר (למשל מצגת לטקס לקראת השנה החדשה, מצגת לט"ו בשבט, מצגת ל יום הזיכרון לחללי צה"ל). רכזת החברה הקימה צוותים שונים של מורים ותלמידים, כשכל צוות הופקד על תכנון והכנת מצגת לטקס מסוים.  כל צוות אסף תמונות, הוסיף כיתובויות ויצר מצגת שפועלת באופן אוטומטי על פי תזמון. כמו כן הוחלט להוסיף קישור לאתר  בית הספר כך שתלמידים שלא יוכלו להגיע לבית הספר באותו היום, יוכלו לראות מרחוק את המצגת בזמן אמת.
2. לקראת טקס בני מצווה, הנחו המורים את התלמידים להכין מצגות אישיות  הכוללות אלבומי תמונות שלהם ושל משפחתם. את המצגות הציגו התלמידים ביום שבו התקיים הטקס בפני ההורים והכיתה.
3. תלמידי הכיתה שחזרו מהטיול השנתי, החליטו להכין לשיעור חינוך מצגת הכוללת אלבום תמונות של הטיול השנתי. תלמידי הכיתה התבקשו לשלוח תמונות שצלמו במהלך הטיול וועד הכיתה אסף את התמונות וקיבץ אותן למצגת שהוצגה בפני הכיתה.

 

ב. כיצד ניצור אלבום תמונות במצגת?

1. נלחץ על כרטיסייה "הוספה" ובקבוצה "תמונות" נבחר באפשרות של "אלבום תמונות".
נקבל תיבת שיח שכוללת אפשרות לבחירת תמונה מתוך קובץ. התמונה שנבחר תתווסף לרשימת התמונות שבאלבום ותוצג בחלונית משמאל.

 

2. נעיין בתמונות שייבאנו לאלבום. ראשית נחליט על אילו תמונות נוותר. תמונות אלו נמחק מהאלבום על ידי לחיצה על "הסר".
כעת הזמן לטפל בתמונות שזקוקות לכך: נבהיר את התמונות החשוכות ונכהה תמונות שהן בהירות מדי, נהפוך תמונות שעומדות על צידן/ראשן  ונחדד את הנדרש באמצעות הכלים העומדים לרשותנו מתחת לתמונה בתיבת השיח.
3. באפשרות  של "פריסת אלבום"  (בצד ימין למטה) ניתן לקבוע כמה תמונות יופיעו בכל שקופית, לקבוע איזו צורה גיאומטרית תהיה לתמונות (מלבן, משולש, אחר) ולשייך למצגת ערכת נושא (ראו מסמך 15 אשף יצירת מצגת חדשה).
4. הוספת כיתוב לתמונות כדי להוסיף הסבר קצר או כותרת לתמונה
• בכרטיסיה "הוספה", בקבוצה "תמונות", לחץ על החץ תחת "אלבום תמונות" ולאחר מכן לחץ על "עריכת אלבום תמונות".
• בתיבת הדו-שיח "עריכת אלבום תמונות", תחת "אפשרויות תמונה", בחר בתיבת הסימון "כיתובים מתחת לכל התמונות".
 הערה   אם תיבת הסימון "כיתובים מתחת לכל התמונות" אינה זמינה או מעומעמת, עליך לבחור פריסה תחת "פריסת אלבום".

5. לסיום, בלחיצה על "צור", נקבל את האלבום המבוקש. השקופית הראשונה תישאר ללא תמונה ויופיע בה הכיתוב "אלבום תמונות". כעת נוכל להוסיף לאלבום התמונות אפקטי מעבר (ראו מסמך  15ב. ניהול למידה - יצירת אפקטי מעבר בין השקופיות והנפשת אובייקטים). 
6. קיימות מספר אפשרויות להציג את אלבום התמונות שלנו.  נציג שתי אפשרויות:
• ניתן לשמור את המצגת כסרטון (ראו מסמך 26  שמירת מצגת כוידאו) ולשלוח אותו כקובץ. לשם כך, נבחר בכרטיסייה "קובץ" ובפעולה "שמור ושלח".
• ב PowerPoint 2010 ניתן לשתף את המצגת ולהציגה גם למשתמשים שנמצאים במקום מרוחק. לשם כך נשתמש ביישום  The PowerPoint Broadcast Slide Show. יישום זה מאפשר  לשתף מצגת בזריזות עם כל אחד, בכל מקום. פשוט שלח קישור, ובלחיצה אחת כל מי שתזמין יצפה בתצוגה מסונכרנת של הצגת השקופיות שלך בדפדפן שלו, גם אם PowerPoint 2010 אינו מותקן במחשב שלו.
כדי לשדר את אלבום התמונות נבצע את הפעולות הבאות:
• כדי להתחיל שידור מ- PowerPoint 2010, נבחר בכרטיסיה "הצגת שקופיות ונבחר ב"שדר הצגת שקופיות".

 

• לאחר שנבחרה האפשרות ""PowerPoint Broadcast Service נלחץ על "התחל שידור".
• את הכתובת שקבלנו נשלח בדואר אלקטרוני למשתמשים אחרים. אנו יכולים להעתיק את הכתובת ולשים אותה באתר שלנו (של בית הספר)
• ולאחר מכן נלחץ על "התחל שידור"

כל אחד  שיקבל קישור לשידור יוכל לצפות בו גם אם אין לו PowerPoint. כל משתמש שקיבל כתובת זו יוכל לפתוח דפדפן ולראות את המצגת בזמן אמת.

 
 
 
      תאריך עדכון אחרון:  03/11/2010  

עדכוני rss