ארגון ומינהל .3

טכנולוגיית המידע ומחשוב

3.6

  חדשות ועדכונים ב"אוח" - אתר האינטרנט של המשרד - ובאתרי היחידות

3.6-10

1.  "אוח" - אינטרנט ומידע חינוכי
1.1 אביב הגיע, פסח בא

באתר אפשר למצוא מידע על חג הפסח (על פסח במקורות, על קערת הפסח ועל ההגדה), על עונת האביב במוזיקה ועל טיולי אביב בטבע. עוד באתר פעילויות לכבוד פסח, כגון המשחק "מי אכל את מי?" לפי השיר "חד גדיא", יצירת הגדת פסח ועוד.כתובת האתר: http://www.education.gov.il/moe/hagut/pesach/index.html.1.2 האתר "ילדים בוחרים"

האתר הוקם לקראת הבחירות לכנסת ה-17, ביזמה משותפת של שר האוצר, מר אהוד אולמרט, ושר החינוך, מר מאיר שטרית, במסגרת "ממשל זמין".

האתר עוסק בנושא האקטואלי "בחירות 2006" ומציע שפע פעילויות שילדים אוהבים במטרה לקרב את הילדים ואת הנוער לנושאים מדיניים חשובים. האתר מיועד בעיקר לילדים בגיל 14-9 (כיתות ג'-ח'), והחומרים בו, שנערכו על ידי המזכירות הפדגוגית במשרדנו, מותאמים לילדים אלה.כתובת האתר: http://www.kids.gov.il/Kids/elections.1.3 דיווח הממונה על יישום חוק חופש המידע לשנת 2005

מדי שנה מתפרסם דיווח הממונה על יישום חוק חופש המידע, שמטרתו לחשוף את נתוני מערכת החינוך ואת ממצאיה בכל תחומי העיסוק של היחידות השונות של המשרד, את מדיניות המערכת ואת הדרכים להשגת המטרות.הכתובת לגלישה לדיווח הממונה לשנת 2005:
https://cms.education.gov.il/EducationCMS/Units/Hofesh/
DochHamemuna/Divuach2005.htm
2.  אתרי היחידות
2.1 מינהל תקשוב ומערכות מידע - אתר פורים מחודש

באתר אפשר למצוא מידע אודות החג ומנהגיו, וכן את סיפור המגילה, פעילויות שונות, שירים, מאכלים, חידונים ומשחקים.כתובת האתר http://www.education.gov.il/purim.2.2 האגף לתכנון ולפיתוח תכניות לימודים - מאגר ספרים - פרויקט ניסויי

האגף לתכנון ולפיתוח תכניות לימודים, ביזמה משותפת עם המרכז הישראלי לחינוך מדעי-טכנולוגי ע"ש עמוס דה שליט (מל"מ), יצא בימים אלה בפרויקט דיגיטלי ניסויי. במסגרת פרויקט זה נסרקו והועלו לרשת תשעה ספרים במדע ובטכנולוגיה לתלמיד, לכיתות ה'-ו'.

הגרסה הדיגיטלית לא נועדה להחליף את ספרי הלימוד עצמם. היא מכוונת לאפשר לציבור המורים שימוש בחומרי הלמידה הרבים שפותחו במקצוע מדע וטכנולוגיה לכיתות ה'-ו' לצורך תכנון יחידות הוראה ופיתוח פעילויות באותם הנושאים שאינם כלולים בספרי הלימוד שנרכשו על ידי התלמידים.

הניסוי ילווה בפעולת הערכה במהלך שנת הלימודים התשס"ו, לשם הפקת לקחים.כתובת האתר: www.education.gov.il/tal/ms.


הודעות


חוזר מנכ"ל סו/8(א), ד' בניסן התשס"ו, 2 באפריל 2006