חינוך - education מוזיאונים כסביבות למידה, חקר וגילוי מוזיאונים כסביבות למידה, חקר וגילוי

עדכוני rss

 
 
 
 
 
 
 
 
מוזיאונים ואתרים בתכנית "הקשר הרב דורי"
תכנית הקשר הרב דורי, לתיעוד ושימור מורשת קהילות ישראל בכלים דיגיטליים
 

מוזיאונים כסביבות למידה, חקר וגילוי הם אבן פינה בחיים התרבותיים של מורשת ישראל, ומקור ידע וסביבות אותנטיות, עשירות וייחודיות המתאימות ללמידה בכל גיל בדרך מעמיקה מוחשית וחוויתית.

 

בתוכנית הקשר הרב דורי אנו מציעים להציב את הסיפור המתועד עם הקשר למוזיאון. להציב באופק של כל סיפור מוזיאון או אתר שמשלים ומעשיר את הסיפור המתועד.

 

המוזיאון ומושגיו הם כלים ביצירת השיח המחבר בין תיעוד ושימור המורשת בכלים דיגיטליים (אוסף, הקשרים, תצוגה, תיעוד, תצוגה ותערוכה) והצגתה במוזיאון. המוזיאון היישובי, מרכז התיעוד הם תחנה ראשונה שאליה נבקש להביא את הסיפור שבסוף התהליך יגיע לבית התפוצות.

 

תכנית הקשר הרב דורי היא בעצם שלב ראשון בבניית סביבת לימודים בעלת מאפיינים מוזיאליים. בעזרת תיעוד הסיפורים נוצרת תשתית ואוסף של חומרים, מסמכים, ותעודות מהן ניתן לבנות את סביבות הלימודים האותנטיות.

 

בבתי הספר בהם פותחה סביבת לימודים בעלת מאפיינים מוזיאלים, נוצרה זיקה בין התכנים שנאספו בקשר הרב דורי לבין הסביבה המוזיאלית. כמו בבתי הספר: הדר השרון וניצני השרון.

 

בתהליך של למידת חקר, בדיאלוג דיגיטלי, ילמדו ויחקרו יחדיו את המורשת, התרבות המסורת והמנהגים תיעוד הלמידה ועבודת החקר יעשו בסביבות מתוקשבות, תוך שימוש בכלים טכנולוגיים חדשניים, המזמנים מקורות מידע מתוקשבים.

 

מוזיאונים באופק של הקשר הרב דורי - מצגת

הצעה לפעילות תלת שלבית לקראת הביקור בבית התפוצות

מאגר סיפורי מורשת, קשר רב דורי

 

קישורים:


פריט

 
 
    תאריך עדכון אחרון:  27/11/2016