הודעות הדוברות education - חינוך
 
 
 
 
 
 
 
 
חינוך מיוחד ושפ"י
 

ירושלים, ב' אב תשע"ג

09/07/2013

 
 הארכת יום לימודים לחינוך המיוחד

 

שר החינוך מאריך את  יום הלימודים של תלמידים עם שיתוק מוחין, נכויות פיסיות קשות ופיגור קל

  • תוספת של עוד חמש שעות שבועיות לכיתה

שר החינוך הרב פירון: "מדובר במהלך משמעותי, צודק וראוי כלפי התלמיד וכלפי משפחתו"

 

שר החינוך, הרב שי פירון, החליט, כי בשנת הלימודים הקרובה, תשע"ד, יוארך יום הלימודים של תלמידי החינוך המיוחד, בהם: משותקי מוחין, בעלי נכויות פיסיות קשות רב בעייתיות, וכן בעלי הפיגור הקל, במטרה לתת להם ולבני משפחותיהם מענה חינוכי מיטיב וראוי יותר. מדובר בכ- 1,620 תלמידים עם שיתוק מוחין ונכויות פיסיות קשות וכן ב- 2,633 תלמידים עם פיגור קל.

 

בהתאם להחלטת השר, תתווסף ליום הלימודים של  התלמידים עם השיתוק המוחין והתלמידים עם הנכויות הפיסיות הקשות, שעת לימודים נוספת. בתוך-כך, יוארך יום לימודיהם מהשעה 14:30 לשעה 15:30. למערכת השעות השבועית של תלמידים אלה תתווספנה, עוד 5 שעות נוספות.

לתלמידים עם הפיגור הקל יוארך יום הלימודים מהשעה 13:30 לשעה – 14:30. משמעות הדבר, תוספת של שעה יומית ותוספת של עוד  5 שעות שבועיות.

 

החלטת שר החינוך מתייחסת לתלמידים הלומדים במוסדות החינוך המיוחד וכן לאלה הלומדים בכיתות של חינוך מיוחד בבתי ספר רגילים.

 

שר החינוך הרב פירון: "מדובר במהלך משמעותי, צודק וראוי, אשר יעניק לילד תוספת מצטברת של שעות לימוד, שתתרומנה לעולמו האישי, ובנוסף תסייענה רבות להוריו בניהול המסגרת האישית שלהם, ובכלל זה בשינוי היקף העבודה . כמו כן, יתרום המהלך להקלה בהוצאות הטיפול בילד".

 

לקראת השינוי במסגרת השעות של התלמידים, יבצע המשרד את ההתאמות הנדרשות, תוך שמירה על מסגרת ההעסקה של המורים. בין ההתאמות תבנה מערכת שעות התואמת את צורכיהם האישיים של התלמידים,  תתואמנה עבודת הסייעות וכן מערך ההסעות אל מול הרשויות המקומיות.

 

 
 

 
 

 
 
   
 

 
 

 
 
   
 

 
 

 
 
   
 


 
 
מספר הפלאפון שמצוין מיועד לשימוש של אנשי תקשורת בלבד.
לפניות אישיות יש לפנות למרכז המידע של המשרד בטלפון 1-800-250025
 
 
    תאריך עדכון אחרון:  24/02/2015    

עדכוני rss